Veterinerden Temin Edebileceğim İshal İlacı Var Mıdır?

buusracikk

Arkadaşlar daha önce de sormuştum 2 kedim de mama değişikliğinden sonra ishal oldular ama çok sulu değil kusma, iştahsızlık, halsizlik de yok çok şükür bol bol da su içiyorlar. 2 gündür patates tavuk püresi yapıp veriyorum, sade kefir ve yoğurt veriyorum yine de düzelmedi tam anlamıyla. Veterinerimizle görüştüm serum almaları gerekiyor dedi ama veteriner fiyatları çok yüksek bildiğiniz gibi 2 kedi çok zorlar beni asgari ücretle geçiniyoruz. Veterinerden temin edebileceğim ishal ilacı var mı ve daha önce kullanan oldu mu? Yardımcı olursanız çok sevinirim

14 CEVAP

citirbebegim

Propectin ya da probiyotik.

citirbebegim

İkisini de kullandım etkisi oluyor, çok geçmiş olsun.

Proplan fortiflora probiotic 1 hafta kullanım öneriliyor 1 gramlık toz halinde tanesi 10 tl. Sağlıklı hayvanlarda destek için kullanıyor. Veterinerden alabilirsiniz ayrıca ilaç ismi vermek istemiyorum ama ishal için sulandırıp kucuk bir kaba ishal ilacı veriyorlar onuda sorarsanız 10 tl gibi bir fiyatı var sabah akşam sırıngayla içirebilirsiniz

duman_cat_world

Kliniklerde satılan Synbiocure probiyotik çok iyidir, arkadaşım kullandı kedisinin ishalini 3 günde kesti tamamen.

buusracikk

Çok teşekkür ederim ❤❤

orhdoner

Çok geçmiş olsun Allah şifa versin tez zamanda sağlığına kavuşur inşallah yavrularınız🙏❤️ İlaç ismi bilmiyorum ama probiyotik toz vermişti veteriner daha önce bize kuru mamaya serpiştirip vermiştim iyi gelmişti ekstra olarak sizin yaptıklarınız gibi besinlerle de destekledim siz gene tavuk patates pirinç lapası kefir activia probiyotik sade yoğurt vermeye devam edin geçecektir diye düşünüyorum Allah’ın izniyle inşallah 🙏❤️

buusracikk

Yarın gidip soracağım veterinerimize çok sağ olun. Güzel dilekleriniz için de çok teşekkür ederiz ❤❤🤲🏻

buusracikk

Çok teşekkür ederim

İshal kediye yapılacak ilk iş en az 24 saat aç bırakmak (susuz değil) elektrolit dengesini kazandırmak için 1 litre suya 1 çay kaşığı tuz ve 1 çorba kaşığı şeker karıştırıp, sık sık ama çok az az su içirtmektir. Yoksa ishal daha zor geçer. Bunu veteriner makalelerinden öğrenmiştim ve işe yarıyor. İç parazit olmadığından emin olduktan sonra uygulayın tabi ki. Sonrasında tavuk göğsü haşlayıp suyuna lapa pirinç pilavı yapıp göğsü ve pilavı rondodan geçirin ve birkaç gün o şekilde besleyin. Viral enfeksiyon yoksa bu şekilde %100 geçer ama başka hastalığı varsa fayda etmez.

Dilarayrtsvn

Reflör öneririm

Salihaylmz

Benim kedim de ishal olmuştu mama değişikliği yaptık kefir verdik patates püresi denedik hiç biri çare değil malesef
Veterinere gittik en son 2 iğne röntgen ve kan testi yaptı
Zoovital probiyotik verdi mama değiştirmemizi önerdi hassas sindirimi mama kullanıyoruz ve kedim şuan gayet sağlıklı

Warriorsans

Bizde veterinerin verdiği ilaçlar işe yaramadı malesef birde probiyotik toz vermişti o da etki etmedi şu an royal canin sensible 33 mama kullanıyoruz bakalım bu iyi gelecek mi çözümü biz de bulamadık 😔

hannnngggg

valla bende dün gittim veterinere gidilecek gibi değil öyle pahalı ki söyle de birsey var ishalin neden olduğunu test veya muayene ettirmeden bilemezsiniz bence kafanıza göre bisey kullanmayın daha farklı sonuçlar meydana gelebilir enfeksiyon kapmış olabilir veya başka bir hastalığı olabilir ilac kategorisindekileri hiç almayın derim

duman_cat_world

Ya da Royal Canin sensible 33 mamasına geçebilirsiniz yorumları çok olumlu👌 İshale cok iyi geliyormuş.