Çok Seçici Kedime Mama Arıyorum

Merhabalar. Cok güzel mi güzel bi kedim var. Sahiplendik. Sahiplendiğimiz kişiler daha yavru oldugu için Royal canin kitten kullanmslar. Bize geldiginde artık yaşına giriyordu. Bizde aynı markanın yetişkin mamasını aldık . 2 kiloluk mamaydı cok iştahlı yemedi ama yinede bitince uzunca araştırıp proplan somunlu pirinçli aldım. Fakat bunu hic sevmedi.. aç kalınca mecbur bir iki alıyor. Onun dışında hep arkamda dolanıyor aç belli ki. Böyle seçici kedilerinize hangi mamayı kullanıyorsunuz

11 CEVAP

Palyaco

Benim kedimde royal beslemislerdi 15 farklı mama denedim sadece exclusion ve bozita severek yemişti diğerleri yemedi sokak canlarının kismetiymis

duman_cat_world

@emre536
Reflex çok kalitesiz bir mama, önerilecek bir mama bile değil.

Royal Canin Exigent seçici kedi maması ve Exclusion bunları kediler genelde seviyor.

emre536

Seçici kediler için kuru mamalar mevcut ,mesela reflex seçici kediler için var başka markaların var mı bilmiyorum örnek vermek adına reflex dedim tester ürünu varsa isterseniz deneyebilirsiniz

Palyaco

Bu arada çok çok seçici

Szrcanx

Brit care somonlu olanı kullanıyorum sarı paket bizimki de çok seçici bunu bırakıyorum önüne sömürüyor resmen brit premium da almıştım bunun yanında ağzına sürmüyor

Lils

Exclusion ve royal canin savour exigent kedilerin severek yediği mamalar ben iki markayı da denemedim domuz içerdiği için ama kullanıcı yorumları çok iyi

duman_cat_world

Bu arada her kedi güzeldirrr😍💞

emre536

@duman_cat_world

ben seçici kediler için olan mamalardan örnek verdim sadece , reflex alır ya da almaz kişinin kendisine kalmış bir durum ve daha öncede belirtmiş olduğum gibi reflexin kalitesiz bir mama olduğunu asla dusunmuyorum , kediye iyi gelen ve iyi gelmeyen mama vardır bunuda içeriğindeki et oranı veye fiyatıyla belirlemek ne derece doğru bilmiyorum. Et oranı yüksek mamalar daha besleyici olabilir daha lezzetli olabilir sadece o kadar çok abartiliyorki şaşırıp kalıyorum bazı kişiler sokak kedilerine bile verilmez çöp bir mama diye yorum yapmışlar bu kadar küçümsenecek bir mama olduğunu düşünmüyorum ben , sanki sokaktaki canlarımız her gün et tavuk balık yiyerek on numara besleniyorlarmis gibi birde üstüne reflex vermeyelim kötü mama öyle mi yani , bir canın leş gibi kokan çöplerden abuk sabuk yiyecek bile denmiycek şeyler tabi onuda bulurlarsa yemesi mi iyi yoksa 15 kg 400 TL kusuratli reflex maması verip bir günde olsa tok olmalari tok gecirmeleri mi iyi bunu sokaktaki kedilere bile verilmez denen kişilere soruyorum buarada bütçesi yeten varsa hills Royal canin yüksek segment denilen mamalardan da alıp sokaktaki canlarımıza verelim kimse buna karşı değil ki zaten

Sinemmaraz

Merhabalar ben reflex kullanıyorum. Kedilerim çok seçici ama onu çok güzel yiyorlar ve sağlıklı iyi bir mama sizede tavsiye ederim.

Sevvalduman

Proplanı severek yiyeceğini düşünüyorum

sebileve

bozita sensitive deneyin.