Kedim Kum Kapında Atlıyor.

Leoothecat

Merhaba 3.5 aylık kedim var henüz sahipleneli 5 gün oldu. Kum kabıja girdiğinde miyavlıyor kumlarala biraz oynuyor ve sonra korkarak dışarı atlıyor bu durumla karşılaşan var mı kabız olabilir mi diye düşünüyorum ama gün aşırı kakasını yapıyor böyle korktuğunu görünce üzülüyorum.

9 CEVAP

edadnmzr

Merhaba miyavlaması normal mi yoksa acı şekilde mi?
Benim kedim kaka yapacağı zaman normal miyavlıyor. Ben artık beni çağırdığını düşünmeye başladım. Çünkü gittiğimde susuyor ve kakasında da herhangi bir problem yok, zorlanmıyor. Dediğiniz korkarak kaçma olayı da belki korkmak değildir. Benimki de bazen hızlı hızlı eşeliyor kumda bir şey arar gibi sonra da bir anda koşuyor. Kakasında çişinde problem yok. Bir de sizin kedinizin de geldiği 5 gün olmuş zamanla anlarsınız bazı hareketlerini. Kakasında ya da çişinde sorun yoksa korkmayın derim.

orhdoner

Merhaba sağlıklı uzun ömürler dilerim çok geçmiş olsun öncelikle 🙏 İdrar yollarında problem olabilir belki çişini takip edin kesik kesik mi yapıyor gunde kaç kere gidiyor gözlemleyin. Umarım ciddi birşey yoktur 🙏

Warriorsans

Bir hastalık belirtisi olabilir yada bambaşka bir durum da olabilir takip edin gözlemleyin idrar yolu sorunu varsa çişini yaparken miyavlar kesik kesik yapabilir

Leoothecat

Yorumlarınız için teşekkür ederim. İlk defa bir kedim oluyor kesik kesik işemek nasıl olacak bir yere işeyip sonra farklı bir yere işemesi gibi mi?

orhdoner

Kediniz sürekli kum kabına gider tuvalet yapacak gibi olur damla gibi yapar çiş sonra diyelim 1 saat sonra gene gelir gene öyle büyük top halinde yapamaz o şekilde olur bir de rengi kırmızı ya da turuncu olabilir.

Leoothecat

Çok teşekkür ederim takip edicem 🙏🏻

Nohutgofret

Kediler genellikle evde kimse yokken sadece uyuyor benim kedim de öyle ben eve girer girmez sanki play tuşuna basılmış gibi tuvalete koşuyor ardından mamasına, adeta evde yokken hayatı durduruyor 😌 yani siz evde yokken kumu eşelememesi normal sayılabilir. Kumdan direkt atlamasını da biraz gözlemleyin çişini yapmada sıkıntı yaşamıyorsa o kokulu ortamdan derhal uzaklaşmak istiyor olabilir önemli olan çişini yapabilip yapamaması

Leoothecat

Çişini ve kakasını gözlemledim herhangi bi sıkıntı yok çok şükür 🙏🏻 zorlanma yada kesik kesin yapma yok bu beni çok mutlu etti 🙂 ya daha bebek diye yada ilgi çekmek için yapıyor heralde bunu her zamanda yapmıyor bazen normal çıkıyor ama çoğu zaman atlıyor veterinerede sorduk gösterdik bir hastalık yok tekrar durum güncellemesi yapayım dedim. Hepinize tekrar teşekkür ederim 🙏🏻🙂

Leoothecat

Gözlemlediğim bişeyi paylaşmak istiyorum sizinle gündüz 3e 4e kadar evde yoktum ve kum kabının etrafında ne bir kum ne dağıtılmış etraf sanırım bu durumu ben evdeyken benim ilgimi çekmek için yapıyor.