Sokak Kedisi

Seymasbl

Merhaba Arkadaşlar sokakta beslediğim kedilerden bir tanesini kısırlaştırmak istiyorum ve bunun içinde veteriner ile görüştüm benim için bir ilk oluyor biraz endişeleniyorum aslında kedi hakkında bir bilgim yok her ne kadar besleme yapsamda kaç yaşında olduğunu bile bilmiyorum kendini sevdirmeyen bir kediydi zaten son böyle bir 3 aydır yaklaşıyor bana 3 senedir bakıyorum iyileşme süreci tam anlamıyla 10 günü buluyormuş iyileşene kadar zaten misafir olarak bende veterinere hayatında hiç gitmemiş bir kedi orda ne yapar bilmiyorum veterinerde bırakmayı düşünmüyorum sadece ameliyat öncesinden kalır diye konuştuk aslında kediye iyilik yapmak isterken kötülük yapıyormuşum gibi hissediyorum açıkçası onun için en sağlıklısı bu bunuda çok iyi biliyorum sokak hayvanı kısırlaştırmış olanlar var mı acaba aranızda neler yaşadınız iyileşme süreciniz nasıldı cevaplarınızı bekliyorum şimdiden yazan herkese çok çok teşekkürler

6 CEVAP

orhdoner

Merhaba ben 9 tane sokak kedimi kısırlaştırdım hiçbir sorun olmadı büyükler de vardı aralarında kendi veterinerime güvendiğimiz için bıraktık 3 gün kaldı sonra alıp binada baktık toparlanınca da geri döndü tekrardan hepsi sağlıklı şükürler olsun bir sıkıntı olmadı öncesinde kan tahlili yapıldı hepsine veterinerimiz de yardımcı oluyor sokak canı diye sağolsun Yani bir hekim yaparsa korkmayın şimdiden geçmiş olsun Allah razı olsun sizden 🙏

vodootrela

sokak kedisi değil ama kendi kedimi kısırlaştırdım. sokak kedilerini de belediyeyi arayıp kısırlaştırılmasını söylüyoruz sonra da bulunduğumuz yere bırakıyorlar ama her belediye maalesef böyle değil. sanırım siz özel bir veterinere gittiniz yani ben öyle anladım. burada yapmanız gereken tek şey veterinerinize güvenmek. eğer bu konuda sorun yaşıyorsanız hiç göndermeyin çünkü ne olacağını bilemeyiz. dediğim gibi en önemli unsur güven.

duman_cat_world

Ben sokaktaki 2 dişi kedimi kısırlaştırdım. Veterinerimiz sokak hayvanlarının tedavisinde sadece ilaç masrafı alıyor. Kısırlaştırmada da büyük indirim yaptı, Allah razı olsun ondan🙏

Özellikle dişi kedi kısırlaştırma cok önemli, sürekli çiftleşip strese giriyorlar, ömürleri kısalıyor, yavru kediler sokakta harap oluyor. Siz onun sağlığı ve iyiliği en doğrusunu yapıyorsunuz, bunu unutmayın

patidostu17

erkek kedi çabuk iyileşir dişi kedinin iyileşmesi ve bakımı biraz farklı bazı veterinerlerde yatak bakım hizmeti var bu şekilde kısırlaştırırsınız orda bakarlar evde tuvalet eğitimi vs. zorluk olabilir.

Seymasbl

Verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim arkadaşlar benim evde iki tane kedim var biri kız biri erkek onları kısırlaştırdım bir sorun yaşamadık çok şükür gerci baya da oldu doktoruma güveniyorum kendi kedilerimi götürdüğüm bir veteriner zaten yavrularıda var 6 tane kedinin baya büyüdüler onlarıda almayı düşünüyorum kaybolmasınlar diye

Ozzey

merhaba. valla cocukluktan beri severim kedileri. imkan elverdikce verirdim birseyler. 3 - 4 senedir sokak kedilerine duzenli mama vererek bakiyorum. bu yil binaya giren anneyi ve iki yavrusunu kisirlastirdim her biri kisirlastirmadan 2 -3 ay sonra dogal yollarla öldüler. yavrulari gözümm önünde ölüyor diye kisirlastirmaya karar verdim. her dogumundan sonra tek bir yavru yasamisti. ilk yavrular ölünce kalan teki 2109 kasimda kisirlastim onu aralik sonu köpek öldürdü. anneyi hamile kaldigi icin kisirlastiramamistim onu da haziranda kisirlasirdim o da agustosta ayni sekilde öldü. son yavrusunu da anne ölmeden agustosta kisirlastirmistim o da eylul sonu araba carpti öldü. allah büyük konuşturmasin bir daha bakmam dedim ama yine arada veriyorum mama. ama bir daha hastalanirlarsa veteriner uygun gorurse onlarin insiyatifine birakacagim. gercekten zor bir seneydi.