Sevimli dostunun her ihtiyacında petlebi.com hep yanında!

PETLEBİ GÜVENCESİYLE, HIZLI KARGO ve EN UYGUN FİYATLAR

Kedimde ki Mantar Sorunu Hakkında Yardım

umut61
umut61

2874


Merhaba 6 aylık egzotik shorthair cinsi bir kedim var. 4 aylıkken ense bölgesinde mantar oluştu ve çok hızlı bir şekilde veteriner hekime götürdük. Mantarlı olan bölgeler temizlendi 15 gün arayla 2 iğne yapıldı tam düzeldi derken yine mantar oluşmaya başladı. Tekrar veterinere götürdüğümüzde ise kedimizi komple traş ettiler ve mantar için hap verdiler. 15 gün süreyle kullanmamızı istediler. Bu mantar nasıl bulaşır. Nasıl korunmalıyız. Kedimin sağlığını nasıl etkiler. veya bu konuda daha tecrübeli bir veteriner hekim tanıdığınız varmı ? yardımcı olurmusunuz. Mantar sürekli tekrarlıyor.


17 Cevap

cansu
cansu

3221


bunun cevabını bende merak ediyorum .


murooman
murooman

1809


Facebook da bir paylaşım buldum okumanızı tavsiye edeim. Kedinizin yattığı yerleri temiz tutmaya özen gösterin, temas ettiği yerlere bulaşmış olabilir.


https://www.facebook.com/notes/hayvan-severler/dostunuzda-mantar-hastal%C4%B1%C4%9F%C4%B1-varsa-ne-yapacaks%C4%B1n%C4%B1z-/10152473568607570


umut61
umut61

2874


İlginiz için teşekkür ederim.
Çoğunlukta veteriner hekime başvurulması gerektiği yazılmış. lakin benim kedime mantarı bulaştıran da veteriner hekim, adam işi ticarete dökmüş meğer. Ne kadar hastalık o kadar para diyorlar. Evi komple dezenfekte ettim, kedi zaten traş edildi. yediğine içtiğine de dikkat ediyoruz. Sırt bölgesinde çok miktarda vardı azalmaya başladılar. 2 günde bir sirke ile o bölgelere tampon yapıyorum. Umarımki geçer yoksa veterinere ben mantar bulaştırıcam


Mantar tedavi edildiğinde aslında tamamen kurtulmaz. Vücut direnci düştüğünde tekrarlayabilir. Bunun başlıca sebepleri beslenme ve psikolojik olmaktadır. Ne marka mama ile besliyorsunuz?


guzidee
guzidee

478


Kediniz bir sebeple kaşınıyor olmalı ki mantar gelişebiliyor. Pire ya da alerji ilk akla gelenler..


Kedinizin dış parazit uygulaması güncel mi?
Profesyonel mama ile mi besleniyor? Mama dışında bir şeyler yiyor mu?
Kedi henüz küçük, bağışıklık sistemi tam gelişmedi ise mantarı yenemiyordur..


Sizi tıraş/banyo..çok uğraştırmışlar.
Referansla başka bir kliniğe gitmenizi önereceğim. Sizi ve kedinizi daha fazla yormamak için...


umut61
umut61

2874


Kedim Badem'e Royal Canin marka mama alıyorum. Farklı bir mama hiç kullanmadım. Aşılarını eksiksiz yaptırıyorum veterinerler arayacağız aşı için diyorlar ama arayan da yok. Hangi aşı ne zaman bilmiyorum. Bana referans olabileceğiniz bir veterinere ihtiyacım var.


vethekozan
vethekozan

65


Sirke ile pansuman yaptığınızı yazmışsınız. Bence buna gerek yok. Mantar tedavilerinde en mantıklı çözüm bağışıklık sistemini güçlendirmek ve batticon ile mantarlı bölgelere pansuman yapmaktır. Buna destekleyici olarak da Dermo-tyrocid pomad kullanabilirsiniz. Batticon günde 3-4 sefer, Dermo-tyrocid pomad ise günde 2 sefer. Bence bunu bir deneyin. Eğer konulan teşhis doğru ise 2 haftalık sürede çözüme ulaşırsınız. Ama konulan teşhisin yanlış olma ihtimali de var. Kediniz hassas ırklar grubuna giren bir kedi. Farklı bir sebepten dökülme de olabilir. Tam teşhis için kazıntı aldırmanızı öneririm.


umut61
umut61

2874


Bu yapabilecek bir veteriner polikliniği henüz çevremde yok. Pendik de ikamet ediyorum. Genelde gittiğimiz veteriner poliklinikleri kaç para alacağını hesaplıyor, yaraya bakmadan direk çözüm sunuyor. Yazık günah o kadar zahmet çekiyoruz, üzülüyoruz ve her seferinde para ödüyoruz. O kadar çok seviyorum ki kedimi içim acıyor yeni bir mantar belirtisi görünce. Pendik çevresi Kadıköy'e kadar referans verebileceğiniz bir veteriner hekimlik varsa lütfen benimle paylaşın.


buray
buray

1850


Merhaba benim kedimde de mantar var. Annem ve bana da bulaştı. Kedinizi sevdikten sonra mutlaka ellerinizi yıkayın.


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız: Üye Ol Giriş Yap
9167 Görüntüleme
17 Cevap
3 Pati

Sorunuz mu var?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor