Kedimin Huyları Değişti Ne Yapabilirim?

Pisiuuu

Üniversiteyi farklı bir şehirde okuyorum ve uzak bir yer o yüzden 2 aydır gelemiyordum eve kedime ailem bakıyordu bu süre içinde de.Problem şu ki kedim normalde benim eğittiğim şekli gayet sakin sevgi dolu ısırma huyu olmayan bi kediydi.Eve geleli 1 saat felan oldu fakat huylarının değiştiğini ve benden uzak durduğunun farkındayım ısırmaya fazlasıyla meyillenmiş sürekli ordan oraya koşuyor yani ben yoktum diye böyle olmuştur diyorum 1 yaşında erkek kısır da değil acaba diyorum kısır değil diye de böyle ısırma huyları arttı yani genel olarak fazlasıyla üzüldüm sormak istediğim şey bu durumu daha önceden yaşayan biri var mı varsa kedisini eski huylarına döndürebildi mi ve bunu nasıl yaptı anlatabilirse çok sevinirim.

6 CEVAP

orhdoner

Merhaba çok geçmiş olsun öncelikle kısır olmadığı için agresifliği artar stres oluyor çünkü o da o tavırlara sebep oluyor saglık sorunu yoksa kısırlaştırın hem siz hem de çocuğunuz rahat eder. Büyük ihtimal bu hareketleri ondan kaynaklanıyor zaten ödül maması falan varsa verin bu aralar size biraz en azından daha güven duyup gelsin bir de bol bol oynatın ki unutmaya çalışsın kafası dağılmazsa sürekli agresif olur.

duman_cat_world

@orhdoner
Katılıyorum.. ayrıca kısır olmaması bir başınıza dert açar, etrafı işaretlerse... En kısa zamanda kısırlaştırmanız en doğrusu olacaktır.

Unutmayalım ki,
Kısır kedi = Mutlu ve huzurlu kedi

Gimlihanim

Kısır olmadığı için muhtemelen. Kısırlaştırmak en doğrusu diye düşünüyorum. Gereksiz stres yaşıyorlar yavrular. Agresifliği de bu yüzden muhtemelen. Bir de tabi sizden uzaklaşmıştır da. 2 aydır yokmuşsunuz. Çocuk da haklı yani 😅

Pisiuuu

Kısırlaştırmayı düşünüyorum zaten o mutlaka olacak bir şey fakat kışın mı daha kolay olur yazın mı bilemedim tavsiyesi olan var mı?

Dilarayrtsvn

Sokağa çıkıyor mu diğer kedilerle iletişim halinde mi eğer böyle bir durum varsa diğer kediler huylarını çok değiştiriyor . Eğer çıkmıyorsa kısır olmadığı için

Mehmetneroo

Bu durumu bende yaşadım ama 2ay değil 2 gün . Sizden sonra sizin gibi davranmamış olabilirler belki o yüzden değişmiş olabilir davranışı . Misal ben asla çiğ et felan vermem abim ben yokken cips bile vermiş eve gelince çok kavga etmiştik bu yüzden . Birde en ufak bir değişiklik te kedi de de tavır hak hareket değişikliği olabiliyor ki kısırlaştırma da yapılmamış onun da etkisi vardır muhakkak