Nature’s Protection

Gimlihanim

Merhaba görseldeki yaş mamayı deneyen var mı acaba? Nasıl bir yapıda? İçeriğini pek beğenmedim ancak uriner sistem destekleyici olduğu için ilgimi çekti. Arada bir verilebilir diye düşündüm. Siz ne diyorsunuz? Önerebileceğiniz başka uriner sistem destekleyici yaş mama var mı?

14 CEVAP

Lils

Onun yerine direk üriner sistem destekleyici tablet daha iyi olur ya da kızılcık verebilirsiniz direk. Burada bir tarif vardı

Poncimin

İçeriği pek iyi değil, kuru mamasını duymuştum ama yaş mamasını yeni gördüm. Benim bildiğim urinary yaş mama olarak N&D Kinoa yaş maması var. Ko lay ma ma sitesinde satışta gördüm, %60 ördek eti var. İdrar yolu sağlığı için kızılcık ve idrar söktürücü papatya içeriyor. Bir de ilaveler kısmında kalsiyum sülfat dihidrat diye bir madde geçiyor, idrar asitleştirici olarak belirtmişler. Az bir miktarda içeriyor, taş oluşmasını önlemek için eklenmiş diye düşünüyorum. Bir bakın isterseniz. Onun dışında urinary tablet almayacaksanız, kullandığınız yaş mamayı kedinize verirken içine bir miktar kızılcık suyu ekleyebilirsiniz. Veterinerinize de danışın tabi ki, ne kadar ilave edilmesi yeterli olur tam bilmiyorum çünkü. Uygun miktarda ilave edildiğinde faydası olacaktır.

Lils

@Palyaco 'nun tarifi Aktardan kizilcik alın bir bardak kaynar su press makinesinde 2 tatlı kaşığı kizilcik koyun 15 20 dakika bekleyin sonra süzün kavanoza ekleyip dolaba koyun haftada 2 sefer yasmamaya 1 çay kasigi ekleyip verin

Gimlihanim

@Lils Evet kızılcık tarifini ben de gördüm. Ancak henüz sormadım veterinerimize. Kendi kafama göre de vermek istemedim.
Üriner sistem destekleyici tableti önermedi veterinerimiz. Enfekte durumlarda kullanılır sadece dedi. O yüzden onu da kullanmak istemedim.
Siz kızılcık kullanıyor musunuz?
Çok teşekkürler bu arada yorumunuz için de 🙏🏻😊

Palyaco

Kizilcik tarifini yapamayanlar için ideal

duman_cat_world

İçerisinde şeker varmış tavsiye etmem. Bunun yerine Vets Plus üriner sistem koeuyucu tablet verilebilir.

Lils

Ben kedim dişi olduğu için kızılcık desteği yapmıyorum. Mamasında var ama çok az miktarda. Erkek olsaydı yapardım kesinlikle. Erkek kedilerde daha çok oluyor üriner problem.

simbakedi

%8 et, %5 kızılcık için değer mi bilemedim. arada verilebilir bence de sürekli verilmemesi gerektiğini düşünüyorum.

Palyaco

Yüzde 5 kizilcik gayet iyi bence alınıp verilebilir haftada 2 sefer

Palyaco

Kedilerinde az miktarda şekere ihtiyacı varmış yararlı bakteriler onunla besleniyor tabi az miktarda haftada 1

Gimlihanim

@simbakedi Sırf kızılcık var diye ilgimi çekti 🤦🏻‍♀️ Emin olamadım alsam mı almasam mı. Teşekkürler yorumunuz için bu arada 🙏🏻😊

Warriorsans

Mamanın içindeki kızılcık sayesinde üriner sistem desteği sağlıyor bu mama yerine direk sizde ara ara mamasına kızılcık suyu yada ezmesi karıştırarak verebilirsiniz. Yada direk üriner sistem için tabletler alıp yaş mamasıyla karıştırabilirsiniz

Gimlihanim

Herkese tek tek çok teşekkür ederim 🙏🏻🙏🏻😊 Bu mamayı almama kararı aldım. Kızılcık takviyesini de veterinerimizle konuşacağım en kısa zamanda

duman_cat_world

@Lils
Yapılan bir araştırmaya göre kısır kedilerde üriner sistem rahatsızlığı yaşama ihtimali yetişkin/yavru kedilere göre 3 kat daha fazla... Dişi erkek ayrımı yapılmadan destek verilmeli bence. Evet erkek kediler daha riskli ancak üriner sistem rahatsızlığı yaşayan bir sürü dişi kedi de var. Önlem alınmalı her zaman. Haftada bir kez falan Vet’s plusın urinary care tableti verilebilir, bu şekilde çok ekonomik olur. Allah korusun bir rahatsızlık yaşansa maddi manevi çok daha pahalıya patlayacak... Bu nedenden ötürü bu tableti kullanmaya karar verdim ben de. Bugün sipariş vermeyi düşünüyorum👍