Şehirlerarası Gönüllü Pet Taşıma!!

Ben şu an Ankara da yaşıyorum ve kedilerimi eylül ayının 15 ile 20si arasında bir tarihte İzmir'e götürmem lazım. Okul sebebiyle böyle bir durum söz konusu. Ben bu iki bebeği bulduğumda gerçekten perişan haldelerdi. Günlerce ağlamalarını duyup etrafı geze geze aradım ve en sonunda bitkin bir halde karşıma çıktılar. Anneleri görünürde yoktu zaten ağlamalarının sebebinin de bu olduğunu düşündüm. İkisinin de pireleri vardı ve tüyleri karman çorman bir haldeydi. Tabi ki kıyamayıp evime aldım. Ben toparlanmalarına yardım ettikten sonra sahiplendirmeyi düşünüyordum ama o kadar çok alıştım ki onlara artık benim oğluşlarım oldular. Aşılarını yaptırdım şimdi paşalar gibi yaşıyorlar :) Ama ne yazık ki dostlarımıza düzgün şartlar sağlanarak yolculuk yaptıracak otobüs firması mevcut değil. Bagajda taşınmaları kesinlikle korkunç bir durum benim için. Uçak biletleri yakın tarihler için fazlasıyla pahalı oluyor bu sebeple uçak da uygun değil. Okul durumum daha yeni kesinleştiğinden önceden bilet alma gibi bir durumum da olmadı maalesef :( Tren uygun gibi gelmişti fakat yolculuk otobüsten bile daha uzun sürüyor. Böyle bir yolculuk ancak miniklerin uyutulmasıyla yapılabilir fakat ben böyle bir şey de istemiyorum çünkü hem daha çok küçükler hemde yetişkin dahi olsalar saatlerce uyuşuk halde olacakları düşüncesi içimi sızlatıyor. Şehirler arası pet nakil fiyatları zaten almış başını gitmiş. Bu yüzden belirttiğim tarihler arasında ankaradan izmire gidecek bir hayvan sever arıyorum. Kedilerinin gönüllü olarak taşıma işlemini yapabilirim diyen kişiler lütfen bana ulaşsınlar...

11 CEVAP

Yukarıya eklemeyi unutmuşum yol parasına elimden geldiğince destek olurum..

Trende oyle bir kural yok kedileriniz için katlanacaksiniz uzun yolculuğa uyutmak gerekmiyor ve yaninizda seyahat edebiliyor

Anlıyorum ama 12 13 saat boyunca küçük bir kafesin içinde çok huzursuz olurlar ben onun için söyledim. Ki bir kaç yerde okuduğum kadarıyla sakin olmaları için öyle bir yola başvuruluyormuş. Daha veterinere giderken bağırıp duruyorlar. Bu yüzden çok tedirginim

KedimVar

Ben hızlı tren kullandım. Otobüsten çok çok daha çabuk vardım gideceğim yere. Ayrıca kediler uyutulmuyor hızlı trenlerde. Çünkü ben giderken kedisi olan bir bayan gördüm. Kedi yanında, taşıma çantasının içindeydi ve uyutulmamıştı. Hızlı tren deneyin derim.

KedimVar

Ayrıca taşıma kafesinde bağırıyordu kedicik sma kimse bir şey dememişti. Bağırsalar bile onlar için en iyi yol bu gibi.

Bulunduğum yerden hızlı tren için ray çalışması yapılıyor bu yüzden ankaradan tren kullanamıyorum. Bunun için eskişehire gitmem lazım ki ordan da hızlı tren yok yolculuk 12 saat civarında sürüyor. Bende hızlı treni düşünmüştüm ama öyle bir seçeneğim yok ne yazık ki :(

KedimVar

Eskişehir e mi gideceksiniz? Ben de İstanbul dan Eskişehir e gitmiştim.

Hayır ben izmire gidicem fakat ankaradan tren olmadığı için eskişehir-izmir arası treni kullanmayı düşünmüştüm. Onda da dediğim gibi yol çok fazla uzun.

Benim için yol sorun değil ama kedilerim için tedirgin oluyorum..

Nebahat60

Ank- esk daha sonra esk-ankara yapın

Artık izmirde yaşayacağım için ankaradan gittikten sonra geri dönme gibi bi sorunum olmayacak. Tek sıkıntım ankaradan izmire gidebilmek