Lütfen Yardım Edin. Kedimin Kurtları :(

tubaozturk

Kedilimi aldığımda iç dış parazitleri yapılmıştı ve karnesi de var. İlk geldiğinde sorun yoktu 2 gün sonra falan tuvaletinde kurt gördük(5-10 tane canlı) Kontil kollanalım bu sefer de deyip kontile başladık. (2 gün ard arda 10 gün sonra 1 kere daha kullanacaktık) Bugün 10. Günü fakat tam olarak kurtlardan kurtulamadık ve kontil kullanınca kurtların ölü çıkmak gerekirken canlı oluyorlar. Lütfen yardım edin kurtları bitmezse kediyi göndermek zorunda kalacağız. Ne yapmalıyım? Neden hala kurtlu?

8 CEVAP

SelinTuksal

Bir de, kediyi göndermek zorunda kalmak derken? Bu kedinizin sağlık problemi. Eğer ilerde hasta olduğunda da vermeye kalkacaksanız şimdiden sahiplendirin derim.

SelinTuksal

Kontili veterinere sorarak mı verdiniz

Denizzzzzz

Yoğun paraziti varsa olabilir tabi veterinere sormal daha sağlıklı bir do daha parazit aşısı denemelisiniz bence bı arada sakın çiğ et türevleri vermeyin sosis salam gibi bı sorunın çözülmesine engel olur

tubaozturk

Deniz hanım çok teşekkür ederim

tubaozturk

Sahiplendirnek derken eski sahibine geri vereceğim

tubaozturk

Bu konu çok ciddi farkında mısınız bilmiyorum. Sürekli kurt düşürüyorsa ve bu kurtlar evde ürerse evde bir sürü kurt olur. İlaçlama yaptırmamız gerekir. Bunlar bi yana kedi için üzüldümden dolayı yazdım zaten. Ve eğer kedi kurt bırakırsa bu insanlara da bulaşabiliyor aynı durumu biz de yaşarız(ailecek).

tubaozturk

Burada kedinin sağlını da düşünüyorum ama kendi sağlığımı ve ailemin sağlığını da hiçe sayamam

tubaozturk

Bu arada kontile veterinere sorarak verdik. Hatta kendisi kontili tavsiye etti