Kedileriniz Günlük Ne Kadar Su Tüketiyor?

Dkd

Merhaba. Kedimin çok az su tükettiğini düşünüyorum ne yaparsam yapayım günlük çeyrek çay bardağı kadar bile içmiyordur. Koyduğum su kapları belli belirsiz ancak azalıyor. Bu miktar çok mu az sizin kedileriniz ne kadar su tüketiyor?

22 CEVAP

Findik2021

Merhaba,

Benim kedim de oldukça iyi miktarda su tüketiyor. Sanırım kullandığımız mama ile de ilgisi var.

Warriorsans

Su kaplarınızın sayısını arttırabilirsiniz, tavuk suyu verebilirsiniz, yaş mamaya Su katıp verebilirsiniz, evde kedi çorbası yapabilirsiniz. Şans bi ara her gün yaş mama yiyordu ve o süreçte çok az su içiyordu şu an sadece kuru mama yiyor ve su içmesi güzel yani aslında yediğiyle de alakalı oluyor su içme miktarı. Ayrıca suyunu her gün tazelemeyi unutmayın

Sevvalduman

Benim kedim bayağı su içiyor her gün taze su koyun hatta günde iki kere değiştirin belki bi faydası olur

İlgisini çeken kaplarda su bulundurmanız güzel olur benim kedim tabak veya kase gibi şeylerden su içmeyi sevmiyor onun yerine bardak tercih ediyor bu yüzden birkaç farklı yere bardak koydum onun dışında genelde musluktan su içmeyi seviyo,susadığında çağırıyor yoksam evde bardağından içmeye devam ediyor.

Yaş mama miktarını biraz arttırın. Devamlı kuru mama yiyen bir kedinin vücudu her zaman susuzlukla burun burunadır. Ne kadar hareket ettiği de bir etken bu arada. Bolca yaş mama en temiz çözüm

Dkd

Teşekkürler 🙏🏻

Dkd

Burda yazılan önerilerden denemediğim hiçbir şey yok maalesef. Sanırım kendisi su içmeyi sevmiyor. Bunun zararını mutlaka görürüz diye ben de elimden geleni yapmaya çalışıyorum ama yaş mamasına azıcık su ekleyip her gün yaş mama vermek dışında bir çözüm yolum yok.