Kopegim Cok Mutsuz Ve Tedirgin

Hakan90

Öncelikle herkese selamlar, iyi geceler. Yaklaşık 10 gün önce sahiplenmis oldugum chow-chow cinsi kopeğim hala daha bana ya da ev ortamına alışamadı. Sürekli tedirgin ve korkak haller içerisinde. Ne gezmekten keyif alıyor ne de oyuncaklarıyla oynuyor. En kötüsü ise kendi dışkısını yiyor. Chow chowun diğer ırklardan daha farklı olduğunu biliyordum ve bunu goze alarak sahiplendim fakat internette bu cinsle alakalı bu konuyla ilgili bir bilgi bulamadım. Dediğim gibi neredeyse 10 gün oldu ama aramızda neredeyse hiçbir bağ oluşmadı.

Ozetle kopekle aramda bağ oluşmasını nasıl sağlarım ve benden korkmamasını nasıl saglayabilirim?

ve dışkısını yemesini nasıl engellerim🤦🏻

6 CEVAP

Hinami

Chow-Chow'lar gercekden alingan bir cins kopekdir, onceden yanlis yapildiysa ona o yuzudne tedirgin olabilir, oldukca ilgi gosterip, odul mamasi verdikce alisicak ki bu 1 veya 2 ay surebilir, cok zeki hayvanlardir, bag kurdugunuzda inanin pesinizi birakmaz onlar ♥

Benim de Chow-Chow cinsi kopegim oldu ki o da diskisini yerdi, malesef ki dogal birsey bu tek durdurma yolu ise tuvaletinden sonra hemen temizlemek...

orhdoner

Merhaba çok geçmiş olsun öncelikle dışkı yemek bir vitamin eksikliği işaretidir ya da stresten de yapıyor olabilir bir hekime göstermenizi öneririm

edadnmzr

10 gün daha çok az ben de zamanla size alışacağını düşünüyorum. O yüzden tedirgin ve korkak davranıyor öyle olduğunda üstüne gitmeyin daha fazla korkmasın çok üstüne düşmeyin yani. Dışkısını yememesi için herhangi bir bilgim yok 🤷🏼‍♀️

theyusra

10 gün gerçekten az bir süre, biraz daha sabredin düzelecektir. dışkı problemi ise eğer bir sağlık sorunu yoksa size daha alışamadığı içindir yavaş yavaş düzelecektir ama alışkanlık olmaması için tuvaletini yaptıktan sonra hemen dikkatini dağıtıp temizlemek işe yarayacaktır :)

Hakan90

Cevap yazan arkadaşlara çok teşekkür ederim.

Kopegimi maalesef 9 aralık günü organ yetmezliği yüzünden kaybettik…

Bu mesaji yazdıgim gece kopeklerin diskisini yemesini engelleyen bir ilac varmış ondan siparis etmistim. Kopegimin mutsuzlugu halsizlikle iyice harmanlaninca 1 gün sonra veterinerimize gittik ve postu açtığım tarihten 9 Aralık tarihine kadar veterinerde kaldı. İdrarini yaparken zorlandığı için sonda takıldı akabinde serumla beslendi ve maalesef organları iflas edene kadar veterinerde kaldı. İlacini da içemeden öldü yavrum… tekrar teşekkür ederim herkese

edadnmzr

Çok üzüldüm başınız sağolsun :(