Kızılcık İyi Gelir Mi?

eessmmaa

Kedimin geçmek bilmeyen idrar yolu enfeksiyonu var ve kızılcık iyi geldiğini okudum. Aktardan kuru kızılcık aldım ama yaş kızılcık gibi kırmızı değil kahverengi aynı etkiyi gösterir mi acaba fikriniz var mı

8 CEVAP

Palyaco

1 bardak sıcak suya 1 yemek kaşığı kizilcik ekleyin pres makinesinde 20 dakika bekletin sonra 1 kavanoza süzün herhafta 1 çay kasigi yasmamaya karıştırıp verin haftada 2 sefer

Miscatt

Merhaba
Zaten yaş kızılcık bulmak zor ancak mevsiminde memleketten getirebilirseniz. Şuan mevsimi değil.Şehir içinde aktarlarda ya marmelatı ya da kurusu satılıyor zaten.
Sıcak suya demleyince kuru kızılcık zaten şişer kuruluğu kalmaz. 20-25 dk bekletmediniz yeterli olacaktır zaten suyun renginin değiştiği görürsünüz. Rabbim şifa versin zor bi hastalık ama inanın ki kızılcık sayesinde teyzemin kedisi düzeldi ne ilaçlar ne iğnelerden sonra .

Cook

Urinovet ve kotervin ürünlerini denediniz mi

teddybal

Palyaco siz kuru kızılcıkla mı yapıyorsunuz yaş kızılcıkla mı, veterinerinizin önerisi hangisi yönünde olmuştu? Arkadaş da bunu sormuş aslında kuruyla yaptım uygun mu demiş. Essmmaa Bu arada kedinize çok geçmiş olsun.

Lavinia17

direkt kizilcik vermeyin hekiminize danişin.
idrar yolu enfeksiyonunda kizilcik kullanacaksaniz kedinizin ph değeri çok önemli

Rodismom

Kedimde de aynı sorun var daha 3 hafta önce sonda takıldı antibiyotik tedavisi aldi. Şimdi yine çişini yapamıyor acaba kanallar tıkalı mı kızılcık eritirmi kumları, yoksa sadece oluşumunu mu engelliyor. Sürekli sonda ve antibiyotik tedavisi hayvani daha kötü hale getirir.

Rodismom

Kedimde de aynı sorun var daha 3 hafta önce sonda takıldı antibiyotik tedavisi aldi. Şimdi yine çişini yapamıyor acaba kanallar tıkalı mı kızılcık eritirmi kumları, yoksa sadece oluşumunu mu engelliyor. Sürekli sonda ve antibiyotik tedavisi hayvani daha kötü hale getirir.

Lavinia17

Veterinerinizin şu an kedinizin idrar tıkanıklığı yaşadığını biliyor mu?