Kedimin Tüyüne Yapışkan Bi Şey Bulaştı Nasıl Çıkarabilirim?

0KelviN

Tüylerine büyük ihtimalle şeker şerbeti bulaştı yeni farkettim. Çok büyük bi alanda değil ancak ılık bezle vesaire silmeme rağmen geçmedi. Kaşıya kaşıya yara yapmış kendisini. Hala tüyleri birbirine ve derisine yapışık. Ne yapabilirim?

5 CEVAP

Renklipati

Bu gibi durumlarda ılık bezle silmek işe yaramadıysa,evde çocuk talk pudrası duymuştum biraz serpip o bölgeyi taramak işe yarayacaktır

0KelviN

Bilgilendirme amaçlı yazıyorum belki ileride birinin yardımına dokunur diye. Kendi çabalarımla geçiremedim 2. gün veterineri aramak zorunda kaldım. Veteriner hekimin söylediğine göre aşı sonrası reaksiyon vermesi sebebiyle derisinde lezyon oluşmuş o şeker diye bahsettiğim sıvı aslında şeker değilmiş. Kendisini kaşıma ihtiyacı duyduğu ve kaşıntıyı gideremediği için de kanayana kadar kaşıyormuş bölgeyi. Kan ve irin kuruduğu için klinikte ismini bilmediğim bir solüsyon ile kanı ve irini temizledi ve bir krem sürdü. Aynı kremi eczaneden almamı ve günde bir kere kendim uygulamamı söyledi. 2 gün oldu yara kabuk bağlamıştı ama biraz yaramaz olduğu için kedim kabuğu kaşıyarak tekrar kanatmayı başardı. Aynı işlemleri tekrar yaptım. Düzelme var gibi gözüküyor ancak kaşınmasına engel olamıyorum. Yara tam olarak kürek kemiklerinin ortasında bir yerde standart aşı bölgesi hatta sol kürek kemiğine daha yakın. İlaç ismi vesaire yazmadım zira farklı bir sorun olabilir ve size yanlış bir yol göstermek istemiyorum. İlgilenen herkese teşekkür ederim.

0KelviN

Yabancı bir forumda zeytin yağı ve pamuk ile silerek masaj yapabilirsiniz demişler. Talk pudrayı da deneyeceğim. Başka bir önerisi olan varsa seve seve dinlerim. Teşekkürler

Renklipati

Evce bakanından malzemelerden,elma sirkesi ılık suda işe yarar bezle silebilirsiniz,zeytin yağı bu kezde yağ olacak tüyü o rahatsız edecek diye düşünüyorum

Anonymus297519

Terramiciyn deri kremi sürerek tüyü yumuşatın bekleyin ve silin geçer diye düşünüyorum