Köpek Aşısı Ve Ateş

Denizzzzzz

Arkadaşlar arkadaşımın yorkshire terrier cinsi bir köpeği var 18 aylık bugün karma ve parazit aşısı yapılmış ve köpüşün biraz ateşi varmış bu normalmidir ne yapılmalıdır bilgisi olan yardımcı olabilirmi?veterineri arayıp sorduk küçük ırklarda karma biraz ateş yapar yoğurt yedirin dedi ama sizdende fikir almak istedim

12 CEVAP

ursaminor

Çok teşekkür ederim Denizciğim soru için ve diğer arkadaşlara da cevaplar için.
Dün gece iyice ateşlendi, çarpıntısı oldu, dili dışarıda nefes alıyordu ve çok halsizdi. Biz zaten babamın sağlık durumu yüzünden ajite olduğumuz için annem çok panik yaptı. Ve benim stresim tavan yaptı. Dün ayrıca tıraş da edildi Zilli. Bu yüzden aşırı üşüyordu.
Yoğurdu yedirdik, yaş mamasını verdik, en sevdiği ödül mamalarından verdik, ben ona tshirt kolundan bir elbise yaptım. Kulakları dikleşmeye başladı :)
Bütün gece koynumda yatırdım, ninni bile söyledim. Sabah iyileşmişti :)
Yürüyüşe çıktık. Çocuklara havladı, suratsız olan herkese havladı :D
Kakayı ve çişi güzel yaptı.
Öğlen saat 1'e kadar yanındaydım güzelce oynadık. Sonra hastaneye geçtim ben.
Ama az önce annemle konuştum. İyiymiş.

Bir tavsiye vereyim. Sakın yorkielerinizin tüylerini kısacık kestirmeyin. Hem kendileri hem de aile için travmatik oluyor. Belki bizim ruh halimiz biraz kötü diye bana öyle geldi ama resmen tüyler gitti diye ağladım gece :(
Ama babam taburcu olunca tüyler uzun olmamalıydı işte :(

Denizzzzzz

Yaaa saçma sapan sorular yüzünden ciddi sorulan sorular geriye düşüyor yapmayın lütfen

Ozzge

Çoook geçmiş olsun iyi olmasına ben de sevindim.Tüylerinin sıfır kesilmesinin ruh hallerini azcik etkilediğini ben de duydum sanki Ama o da gerekli yapacak birşey yok hele ki sağlık içinse. Babanız içinse ayrıca geçmiş olsun sağlık diliyorum

Ozzge

Evet normal küçük ırklara ağır gelebiliyormuş aşılar .siz ev yapımı yoğurt verin sonuçta faydalı birşey ben kopegime her gün 2 3 yemek kaşığı yediriyorum.olasi bir durum da gelişebilir tabi şuan vücudunda bir hastalık enfeksiyonu varsa ya da parazit . veterinerle en ufak bir şeyde temas halinde olun siz .Çok geçmiş olsun umarım bir aksilik yaşamazsiniz

Ozzge

Yalnız birşey şimdi dikkatimi çekti benim bildigim parazitli hayvana aşı yapılmaz.benim köpeğim orta ırk şuan 3 aylık.biz parazit ilacı alınca 1 hafta sonra karma olmustuk..Her veterinerin de yaptığı birbirini tutmuyorki

Denizzzzzz

Evt bide veterineri arkadaşıma ben önerdim yanlış bir uygulama yapılırsa kendimi çok kötü hissederim sebep olmuşum gibi :(

Denizzzzzz

İyi olmasına sevindim cnmm gerçekten bende çok üzüldüm ve birazda suçluluk hissettim acaba yanşış uygulamamı yapıldı oraya yönlendirmesemiydim seni diye

Denizzzzzz

Köpek arkadaşımın benimde kedim var benim kedimde siZin dediğini gibi yaptı veteriner bir hafta ara verdi ama yine aynı veteriner aekadaşın köpeğine böyle bir ıygulama yapmış bende köpeklerde daeklı olabiliyor demek ki dedim

Ozzge

Çok tuhaf. Demekki durumlarına göre karar veriliyor artık neye göre öyle yaptıysa vet ..
umarım ters birşey olmaz endişe duymanız çok normal canlarımız onlar bizim

Yillik aşı mi yoksa yeni sahiplendi mi?

Denizzzzzz

Yok yeni sahiplenilmedi yıllık aşı

akitalove

*Güncel