Lütfen Yardımcı Olun

Ecemdede

1.5 yıldır köpeğimle beraber yaşıyordum ailemden ayrı. Bir kaç sağlık problemi olduğu için ailemin yanına dönmek zorunda kaldım şimdi de ailem istemiyor evimiz bahçeli bahçede durmak istemiyor biraz gezip yanıma gelmek istiyor ailem oturduğumuz evin karşı dairesini kiraladı orada kalsın diye ama orada da kalmıyor benimle durmak istiyor eve alıyoruz bazen gidiyor çiş pedine yapıyor bazen de halıya ailem de çok sinirleniyor istemiyorlar artık vermek istediklerini ve başka çözüm yolu bulamadıklarını söyledi ama ben vermek istemiyorum o benim her şeyim lütfen bana bir yol gösterin ne yapmalıyım

7 CEVAP

simbakedi

evde yasayan ve en az 1.5 yasinda olan kopek neden cis pedine yapiyor ki? gezdirin sokaga yapsin. siz yokken evde yaramazlik yapmaz zaten. disarda enerjisini atsin yeter. bahcede durmaz tabiki sicacik ev varken ya da karsi dairede

aslihan_e

Köpeğe daire kiralamış adamlar başka ne yapabilirler ki :) Bizimkiler de kedilerimin çiş yapmasından şikayetçi, annem deli oluyor ama sokağa atarsam ve hastalanırlarsa ya da köpek parçalarsa aklımı kaybederim bunu bildiklerinden katlanıyorlar. Daha önce çok çocuğumu kaybettim onlar evde tutmak istemediği için. Alışır bence zamanla bahçeye ya da daireye. Komşular sesinden şikayet etmezse bırakın havlasın. Arada eve alın sık sık.

Ecemdede

Maalesef yapmıyor eve geldiğimiz an yapıyor dışarıda yapmıyor bende böyle bir çözüm yolu buldum ailem bir şey demesinler

Akilemre

bunun çözümü yok illa ki yapacak .

D-O

Kopeginizle ilgili bir sorundan ziyade ailevi bir catisma gibi anlasiliyor. Bence ailenizle konusup kopeginizi sevdiginizi onem verdiginizi bakimini da ustlendiginizi dile getirin. Sizinle kalmak istemesi cok normal. Hayvanlar stres olunca davranis problemleri ortaya cikabiliyor. Sizle kalmasi icin ikna etmeniz kopeginiz icin daha iyi olur diye dusunuyorum :)

aslihan_e

Çiş pedine yapınca ödül verin, halıya yapınca başını yaklaştırıp koklatıp azarlayın.

aslihan_e

En azından kendi odanızda tutun, odanızda halı varsa kaldırın, yaparsa oraya yapsın. Diğer odalara almayın siz de onunla odanızda vakit geçirin.