Ücretsiz Sahiplendirme Pug Yavru Arıyorum

Emosaim20

Herkese iyi günler kardeşim yavru pug hastası durumumuz pek iyi değil ve durumu da iyi değil o yüzden ücretsiz sahiplendirme pug arıyoruz ilgilenenler ulaşabilirsiniz seviniriz

10 CEVAP

yalkuzak

durumunuz cok iyi degilse ücretsiz bir hayvan bulsanız bile bunun sonrası çok daha masraflı. maması, aşısı ihtiyaçları olası bir hastalık durumu. buna uygun bir durumunuz yoksa kendinizi de hayvanı da zora sokmamak daha iyi olur.

cat_expert

Hem ücretsiz hem pug çok zor.

Maalesef pugların ticareti çok yaygın ve fiyatları da epey yüksek ücretsiz bulamazsınız.

Kardeşinize hayvanların cinsinin önemli olmadığını anlatıp barınaklardan bir hayvan sahiplenin. Hayvanlar oyuncak değildir.

blue_hpood

durumunuz yoksa köpek sahiplenmeyin. köpek beslemek masraflıdır. ayrıca sırf cins takıntısı olan kardeşinize bütün köpeklerin aynı olduğunu izah edin. üstelik köpek beden dili bilmeden sahiplenmeye kalkışmanızı önermem. kral köpek ailesinin youtube sayfasını inceleyin. bütçeniz yoksa bir hayvanı zora sokmayın.

hannnngggg

durumunuz iyi değilse bırakın pug sahiplenmeyi hayvan sahiplenmeyin temel ihtiyaçlarını geçtim aniden rahatsızlanabiliyorlar ve veteriner ziyaretleri oldukça pahalı

duman_cat_world

@dilanbulent
Hayvanı rezil etmek ne demek? Bu kadar saldırgan bir tavıra lüzum yok. Arkadaşlar durumu izah etmişler zaten.

dilanbulent

Durumunuz iyi değilse kedi köpek hiçbir şey sahiplenmeyin. Aşılar çok pahalı, iyi mamalar çok pahalı. Durumunuz iyi değilse sahiplenip rezil etmeyin hayvanları

dilanbulent

Saldırgan bir tutum olduğunu düşünmüyorum. Kediye köpeğe binlerce lira verdikten sonra o hayvanları ''hayvan işte ne bulursa yer'' zihniyetiyle en kötü mamalarla besleyen tonla insan var. Birkaç yıl bile dayanamıyor o hayvanların çoğu. Ülkemizin durumu belli, bir anlık hevesle bir canın sorumluluğu alınmaz

zfrshn

Pug Köpeğim var ücretsiz bulsanız dahi durumu çok iyi olmuyan birinin bu köpeği beslemek istemesi duygudan öteye geçmemeli heves etmek başka ama iş ciddiye binince kaliteli bir mama aşı masrafları ve bunların dışında Irkın taşıdığı sağlık sorunları köpeğin şuanki maddi değerini 3 e belkide 5 e katlar çünkü bu ırkın nefes alma sorunu var ve yumuşak damak ameliyatı olması gerktiğinde ki bazı durumlarda bu zaruri oluyor yaptırılmaz ise hayvanı boğarak öldürmüş gibi olursunuz.
Birde heves ile değil bilgi ile yol alın önce youtubede Köpek koleji videolarını izleyin tarkan özvardarlı hem yetiştirici hem veteriner hem eğitmen olarak her ırk için videolar yapmış.
Bazı ırkları ücretsiz bulmak zordur çünkü özel yetiştirilirler kendiliğinden sokakta üremedikleri için.

zfrshn

Sokaktan bir hayvan alırsanız onun standartları yükselir sizde daha düşük bütçe ile bakabilirsiniz.
Parası olmuyan fakirler çocuk yapmasın mantığında hayvan beslemeyin diyemem bu çok saçma çünkü.

zfrshn

İşin aslı sokaktan hayvan sahiplenenlere devlet yardım etmeli gerkirse tüm aşıları üccretsiz olmalı kısırlaştırmasını ücretsiz yaptırma ihtimaliniz olabilir. Bazı şeyler hayal insanlar için sağlanamayan standartlar var.Söz gelimi istanbulda ücretsiz çip dahi takan bir merci yok ...