Günlük Mama Verme Sayısı

leeylaad

Merhabalar kedinize günde kaç defa mama veriyorsunuz. Tahmini olarak ne kadar veriyorsunuz? Rica etsem kedinizin yaşını ve kilosunuda belirtir misiniz ?

16 CEVAP

orhdoner

Merhaba kedilerim 1,5 yaşında 70 gr 1,5 çay bardağı veriyorum günlük ikisine de hassas terazi ile ölçtüm o kadara tekabül etti.

orhdoner

Kilosunu unutmuşum yazmayı kusura bakmayın 🙏🥰 Erkek kedim 5 kg dişi kedim 3,5 kg ❤️

duman_cat_world

benim kedim 2 yaşında, kısır, erkek. serbest besleme yapıyorum günlük istediği kadar yiyor. zaten biraz zayıf bi kedi sorun olmuyor kilo aldırma derdindeyiz.

hannnngggg

kedim dişi 10 aylık kısır acana kullanıyorum ve tavsiye edilen miktar 29 gr sabah akşam öğün olarak düşünürsek 58 60 gr yapıyor ben bu grama sabit kalacak şekilde serbest beslenme uyguluyorum bu yanlış ama küçüklüğünden beri bu şekilde alıştı öğünlü beslemek daha sağlıklı, her ne kadar öğünlü beslemek istesem de evdekilerin baskısı yüzünden bu şekilde sürdürüyorum, sürekli hayvan aç mama kabı boş, mama kabını doldur dememeleri ve kendileri kafalarına göre mama koymamaları icin, kullandığınız mamanın arkasında beslenme tablosu yer alacaktır ona uygun besleme yapmanızı tavsiye ederim

Gimlihanim

Aslında benim buna yorum yapmamam lazım. Ama aklımdakini söylemek istedim. Ben de yeni yeni geçmeyi düşünüyorum öğünlü beslemeye. Günde 3 öğün düşündüm. 2 öğün kuru mama 1 öğün yaş mama ile beslemeyi planlıyorum. Ancak hala araştırma aşamasındayım. Yaş mama verdiğimde kuru mamadan ne kadar eksiltmem gerek emin değilim 😅

Minigimmm

1 bucuk yaşında erkek kedim kısır 2 öğün besleniyor. Sabah 20 gr akşam 20 gr şeklinde. Bu sayı bazı günler özellikle az uyuduğu günler 60 gr oluyor o zaman 3 öğün veriyorum.

theyusra

6 aydan küçükler 3 öğün, büyükler 2 öğün beslenir.

benimki 9 aylık (olmak üzere) günde 2 öğün, toplam 100-120 gram (kısır ama büyük bir kedi) arası yiyor.

Merhaba benim aldığım mama paketi üzerinde kedi ağırlığına göre günlük ne kadara vermem gerektiği yazıyor gram olarak. Paketinizin arka tarafını kontrol ederek bu bilgiye ulaşa bilirsiniz.

citirbebegim

6 ay, 2.8 kg. Kabını geceden dolduruyorum, akşama kadar bitirmiş oluyor sonra üstüne tekrar ekliyorum.

Palyaco

1.5 yaşında 4.300 gram erkek serbest besliyorum hazneli mama kabı günlük 50 gr yiyiyor 700 gram hazneli mama kabı 2 hafta sürüyor bitmesi

Kediasigi4

Benimki 2 yaşında 4,5 kilo. Öğünlü vermiyorum mama kabı hep dolu oluyor bittikçe dolduruyorum

Renklipati

1 yaşında dişi ve kısır 4,5 kilo..60 gr veriyorum üç öğün şeklinde sabah 20 öğlen akşam 20 gr şeklinde acana kullanıyorum

SVL21

5 aylık kızıma yaklaşık 3 kilo 2 öğün 35 er gram veriyorum ama kendisi 7-8 öğünde anca bitiriyor

Mayavebambam

Ben kedindi kedime günde yarım çay bardağını bölüyorum 2,5 aylık

Mayavebambam

Ben kedindi kedime günde yarım çay bardağını bölüyorum 2,5 aylık