Kedi Maması Önerisi

iremdemir16

Fiyatlar çok arttı, mama değiştirmek zorundayım. Harçlıklarım ile kedime bakmaya çalışıyorum ve yüksek rakamlar verebilecek bir durumda değilim. Elime ayda Max 100 lira kalıyor. Orta sekment temiz içerikli mama önerir misiniz lütfen ne yapabilirim

13 CEVAP

Zeynepulku

Eğer aylık 100 TL ise bir kaç ay orta segment 50-60 liralık mama alıp. Geri kalanını biriktirip daha sonra 10 kgsi 500-600 sanabelle exclusion alabilirsiniz. 5-6 ay yeter bu mama bu sırada yine para biriktirirsinuz.

2 ay para biriktirip 7,5 kglik golosi de alabilirsiniz.
(1,5 kgsi 100 lira olmuş. 7,5 kg 250 TL) Şu an en uygun fiyatlı içeriği güzel mama golosi açıkçası.

Poncimin

@iremdemir16

O fiyatlarda çoğu mamada domuz var. Çoğunlukla hayvansal yağ yazanlar domuz yağı oluyor. Sanabelle'de hayvansal yağ var, benzer şekilde Proplan ve Hills gibi mamalarda da var. Exclusion'da direkt belirtiliyor, onda da domuz yağı var. Bozitada yağ olarak yok ama protein olarak domuz proteini eklenmiş. Matisse mamasında da benzer şekilde hidrolize hayvansal proteinler yazıyor, büyük ihtimalle domuz proteini. Veteriner mamaları konusunda başarılı Virbac mamaların içerisinde de domuz var. N&D kuru mamalarda hayvansal ibareli bir şey geçmiyor, N&D'de yok gördüğüm kadarıyla. Yalnız yaş mamalarında hayvansal yağ var, onlarda da domuz yağı olabilir. O fiyatlarda Brit Care ve Brit Premium kuru mamalarda domuz yok. Başka aklıma gelmedi şuan. Yüksek bütçede Alleva Holistic, Acana, Orijen'in bazı çeşitleri, Naturea, Nature's Variety, Mera vb. mamalarda domuz yok. Alt bütçede seçenekler kısıtlı, ithal mamaların çoğu domuz içeriyor illaki. Ben Sanabelle öneririm size. O fiyatlarda domuz içermesin derseniz ise türk mamalara bakabilirsiniz. Kalite olarak biraz daha geride ama Sanabelle olmazsa Mystic olabilir.

Lils

10 kg olarak alınca aşırı zam gelmediyse matisse kilosu 40 liraya geliyor. 8 kg brit premium da olabilir aynı fiyat segmentinde. En kötü mystic alın bence. Kum olarak en uygun fiyatlı (magicsand, proline, lindocat olabilir) alıp kalan bütçeyi yaş mamaya ayırın bence.

iremdemir16

Sanabella iyi mi ilk kez duydum

Lils

Evet sanabelle iyi bir mama. Alman ürünü. Ben domuz yağı içerdiği için tercih etmiyorum ama ithal mamaların çoğu içeriyor.

iremdemir16

Domuz yağı bende tercih etmeyi istemem

duman_cat_world

mystic en iyisi bu segmentte.

iremdemir16

Mystick için içeriği güvenilir değil diyorlar doğru mu

Zeynepulku

Aylık 100 TL mi?

hannnngggg

bence mama alışverişi yaparken en iyisi toplu büyük kilolar halinde almak 7 -10 kg gibi bu şekilde cüzdanımıza iyi gelse de ne kadar iyi geldiği tartışılır yememe beğenmeme problemlerini de beraberinde getiriyor ya da bir kaç marka bir buçuk iki kg kadar denedikten sonra o mamanın büyük paketini almak daha mantıklı fiyat konusunda birsey demeyecegim hergün hatta her saat fiyatlar değişiyor artık

iremdemir16

Kum olarak bigcat kullanıyoruz

Palyaco

100 tl natura alabilirsiniz

iremdemir16

Hepinize çok teşekkür ederim, kilo fiyatı 150 ayırıcam artık ben değil o yesin😂