Kızgınlığa Girmiyor

JuniorCakil

Kedim erkek tekir 1 yıl 2 aylık hala kızgınlık belirtisi yok bir problem mi var ?

5 CEVAP

hannnngggg

bu kızgınlığa girmiyor demek değil her kedide olan kızgınlık belirtilerini göstermiyor daha hafif atlatıyor demek olabilir bir ihtimal girmemişte olabilir ama sanmıyorum her kedi koku bırakacak azıp kuduracak hırcınlasacak ortalığa işeyecek diye birsey yok bence kedinizi bir an önce yıl bitmeden kısırlastırın çünkü hem sağlığı tehlikeye giriyor hem de fiyatlar her gün artıyor insanı zorlayabiliyor

orhdoner

Merhaba bazı kediler 6 ayda girerken bazıları 1,5 yaşında girebiliyor bir de hepsinde ağır belirtiler olmayabilir kimisi 1 gün sürerken kimisi 15 gün ve ağır geçiriyor.

Dobbyko

Benim kedim 8 aylık eskisine göre daha agresif bilhassa klinikte, oyun oynarken vs. Dış kapı açıldı mı kaçmaya çalışıyor ama koku bırakma bağırma gibi kızgınlık belirtisi yok. Hekimimiz her geçen gün hormonların etkisiyle daha zorlanacağını söylemişti. Biz bir türlü hastalıklarını atlatamadigimiz için kisirlastiramadik. Allah'ın izniyle bu hafta operasyona girecek. Bence kedinizin bir sağlık sorunu yoksa siz de kısırlaştırın derim. Çünkü ocaktan sonra veteriner fiyatlarına yüklü bir zam gelecek. Hemde kızgınlık stresi ve hormonal dengesizliklerden kaynaklanabilecek olası hastalıklardan korursunuz onu.

Salihaylmz

Bağırıyor ya da hırçın davraniyor mu?

JuniorCakil

Aşırı uyusal davranıyor kendi isteğiyle sevdiğimiz sürece hırçın değil.Belirti gösterene kadar beklemeyi düşünüyordum teşekkürler.