Kısırlaştırıldığı Gün Koluma Hallenen Erkek Kedim?

Tunaninannesi

Annesi reddettiği için kıyafetimi emerek büyüyen bu küçük serserinin 6-7. ayından sonra kolumu ısırıp köpekler gibi hallenme girişimleri başladı.Bu da bazen emecek sanıp hallendiğini görmeme neden oldu. Kedimi bu sabah kısırlaştırmış bulunmaktayız. Kendine geldi ama hala sersemlik var. Ama kısırlaştığı günde yine emme hareketini yaptığını sandığım sonra kıyafetimi şiddetli bir şekilde ısırıp malum bölgeyi de bana yakınlaştırmaya çalıştı. Akabinde kolumu kurtarmaya çalışırken oturduğu yerden hareket edince minik bir ıslaklık farkettim sonra tekrar kolumu kurtarmaya çalışırken oturduğu yeni yerde de minik ıslaklık gördüm?? Bu ıslaklığın ne olduğunu anlamadım. Bir kedi kısırlaştığı gün neden böyle bir şey yapsın? Kısırlaştırma başarısız mı oldu şimdi? Ne oluyor? Bana yardım edin lütfen

6 CEVAP

buusracikk

Kısırlaştırma operasyonundan sonra bir süre kızgınlık belirtileri hareketleri gözlemlenebilir dedi veterinerimiz bize benim kedim de ameliyat olduğu hafta sürekli dişi kedimi sıkıştırıyordu 2 ay oldu kısırlaşalı artık hiç yapmıyor

Minigimmm

Merhaba, şöyle ki aynı hareketi benim minik oğlumda yapıyordu tek kızgınlık belirtisiydi. Kısırlaştırma operasyonu olduktan sonra kedimi almaya gittigimde hekimimiz 1 ay sonra hormonları yatışır dedi. Yani 1 ay belirtileri yaşamaya devam edebilir bazıları bu belirtileri aliskanlik kazanabiliyormus ozellikle koku birakmayi ama bu nadir görülen bir şeymiş. Bizimkinin ele gelmesi hat safhadaydi hic durmuyordu ama operasyonu olduktan hemen sonra duruldu. Operasyonu olalı 6 ay oldu. Bu 6 ayda toplasak 10 kere elime gelmedi. Bir iki kere denedi kendini şaşırır gibi geliyor elimi ısırıyor kendi kendine duraklıyor ben kızınca gidiyor. Siz elinize geldikçe kalkin o bolgeden uzaklaşin hayır komuduyla engel olun kafasini baska bir şeyle mesgul edin oyun oynatmak olur camdan baktirmak olur gibi gibi. Zamanla birakacaktir. Sizinki daha cok yeni.

cat_expert

Kedi kısırlaştırılsa bile hormon salgılanması 2-4 hafta kadar daha devam edebiliyor haliyle kısırlaştırmadan sonra hemen kızgınlık hareketlerinin kesilmesini beklemeyin hatta yukarda arkadaşın söylediği gibi 1 kez daha kızgınlığa girebiliyorlar hormon salgılaması bittikten sonra herşey normale dönüyor tekrar kızgınlığa girmiyorlar. Kısırlaştırma aç kapat gibi bir şey değil :)))

geçmiş olsun ;)

Tunaninannesi

Ekleme: Sonra kediyi kuma götürdüm, çiş yaptı ıslaklık belki odur ve yaptığı harekette alışkanlık olarak kalmış olabilir mi? Alışkanlık olmuşsa nasıl vazgeçirebilirim?

orhdoner

Merhaba öncelikle çok geçmiş olsun hemen geçmiyor bir kere daha kızgınlığa girebiliyorlar ondan sonra geçiyor zaten bir süre sonra sizin de öyle olcaktır 🙏

Tunaninannesi

Çok teşekkür ederim herkese şuan anladım olayı. İlk kedim ilk heyecan 😅. Kedim travmalı kedi olduğundan veterinere gittiğimizde ciddi problemler yaşıyoruz. Bu yüzden hep en kısa sürede çıkmaya çalıştığımız için pek konuşup bilgi almaya vaktim olmuyor. Bu saatte veterinere de yazmak istemedim.