Kedim Bitkiden Zehirlenmiş Olabilir

Ltwa

Bu bitkinin adı ne ve kediler için zararlı mı kedim birkaç gün önce oynuyordu kapıyı kapatıyodum oynamasın diye bir kere ısırdığını gördüm bugünde gözüne girdi kıpkırmızı oldu gözleri kısa süre içinde geçti yarın veterinere götüreceğim şu an çok korkuyorum umarım bir şey değildir

9 CEVAP

Ltwa

Acil cevaplayın lütfenn

Palyaco

Bizimki okadar cicek yediki en son hepsini kaldırdık bisey olmamıştı

orhdoner

Merhaba öncelikle çok geçmiş bası bitkiler çok tehlikeli olabiliyor belki de alerjisi de olabilir ondan dolayı dikkat edin yemesin gözlerindeki şikayet devam ederse veterinere götürün zehirlenme durumu olabilir.

Lils

Google görsel aramada arattım. Nolina adlı bitki çıktı ve çok benziyor attığınız görsele. Araştırdığım kadarıyla kediler için zehirli değil. Siz başka kaynakları da kontrol edin. Zehirli olmasa bile fazla yemesi zararlı olabiliyor

Zeynepulku

Bizde de var. Zehirli değil ama her kedide aynı etkiyi göstermeyebilir. Benim kedim bunu yiyince kusuyor. O yüzden ulaşamayacağı bir yere koyuyoruz. Gözüne girdigi için kızarmış olabilir. Dikkatli olun.

Ltwa

Peki bu çiçeklerden miydi şu an çok baygın anlamsız bakıyor gözlerinin etrafıda kırmızı

Ltwa

Bu kedilere zehirli çiçekler arasında eğer dracaena bitkisiyse

Ltwa

Kedim mama kusmuş sabah yine kaç günde bir mama kusmaları normal o aldığım maltı kullanıcam umarım tekrar kusmaz

Ltwa

Cevaplarınız için teşekkür ederim