İrae Yolu Enfeksiyon-Kristalleşme

Lavinia17

Merhaba biliyorsunuz şu an kedim bu hastalikla uğraşıyor.
Hekimimiz ilk hafta antibiyotik tedavi uyguladı azalma vs olmadi
Daha sonra hills cd mamasina geçtik yine bir azalma vs olmadi
En son kedim klinikte kaldi sonda takildi 5 gün antibiyotik ve vitamin takviyesi yapilacak.
Hills cd mama yiyor,nd ürinar mama yiyor ve biofeline ürinary tablet kullaniyoruz hekimimizin kontrolü doğrultusunda.
BU SORUNU YAŞAYANLAR VEYA YAKINLARI YAŞAYANLARIN HEKIMLERI NASIL BIR TEDAVI UYGULADI VE NE KADAR SÜREDE İYİLEŞTİ?

21 CEVAP

orhdoner

Çok geçmiş olsun Allah şifa versin tez zamanda sağlığına kavuşur inşallah 🙏 Arkdaşım ve ve tanıdık kişilerimden duyduğum kadarıyla ilaç işe yaramadı şırıngayla ağzına kızılcık suyu verdiler 10 gün kadar sonunda iyileşti hatta petlebi de okudum geçmişte bir arkdaşın da kedisi böyle olmuştu hiçbir şey fayda vermemişti o da kızılcık suyu içirmiş ve iyileşmişti. Umarım yavrunuz bir an önce iyileşir tekrardan acil şifalar diliyorum 🙏

Lavinia17

çok teşekkür ederiz💜

Lavinia17

evet kızılcık kullaniyoruz
@Palyaco

Lavinia17

durum güncellemesi
bugün tekrar veterinere gittik.
3 gün sonda+antibiyotik+vitamin tedavisi görmüştü ve dün akşam eve gelmişti sabah kustu ve idrarini yaparken çok zorluk çektiğini fark ettim.
Veteriner hekimimiz tekrar pikoyu aldi serum+sonda+antibiyotik+vitamin ilerlenecek
Tekrar kan+idrar ve biyokimya testi yapilacak.
5 gün sonucunda istedikleri gibi bir gelişme elde edemezlerse fakülteye yollayacaklar.
Umarim miniğim iyi olur endişeliyim ve korkuyorum tanri tüm çocuklari korusun.

Feyzaagf

Kotervin kullanmayı denediniz mi? Benim oğlumda hem taş hem de kristal vardı. Hills CD yaş ve kuru mama aldım. Sonra s/d ye geçtik. Fakat bütün yaş mamaları çorba olarak sulandırıp verdim. Hergün 1.5 bardak bu içtiğinden emin oldum. Vet expertin urinovet cat kapsülünü günde iki kez şişe bitene kadar kullandım. Ve kotervin 3-4 ayda bir sabah akşam 2 ml içirdim. Taş olsun olmasın kotervin her erkek kedide 3-4 ayda bir koruyucu olmak adına da öneriliyor. Şu an gayet iyi. Bahsettiğiniz c vitaminleri bana hiç iyi gelmedi. Veda ve vetexpert bunlar her hastalıkta markadır. Biofelin vitamin gibi bir şey

oykuyildiz

Biz yaşadık aynı durumları proplan urinary yiyor 1 aydın ve gimcat uriner past aldım . Kızılcıkta önerdiler uzun bi tedaviden sonra düzeldi gibi şimdilik ama tekrarlayabiliyormuş bu yüzden önlemler aldım hep