İrae Yolu Enfeksiyon-Kristalleşme

Lavinia17

Merhaba biliyorsunuz şu an kedim bu hastalikla uğraşıyor.
Hekimimiz ilk hafta antibiyotik tedavi uyguladı azalma vs olmadi
Daha sonra hills cd mamasina geçtik yine bir azalma vs olmadi
En son kedim klinikte kaldi sonda takildi 5 gün antibiyotik ve vitamin takviyesi yapilacak.
Hills cd mama yiyor,nd ürinar mama yiyor ve biofeline ürinary tablet kullaniyoruz hekimimizin kontrolü doğrultusunda.
BU SORUNU YAŞAYANLAR VEYA YAKINLARI YAŞAYANLARIN HEKIMLERI NASIL BIR TEDAVI UYGULADI VE NE KADAR SÜREDE İYİLEŞTİ?

21 CEVAP

Zeynepulku

Bizde şu an aynı durumdan muzdaribiz.
Biz ilk başta süresi penisini yalayinca bir tuhaflik olduğunu fark ettik.2 gün sonraya Randevu aldık kendi hekimimizden. İdrarında kan görünce akşam acile götürdük, Ankara üni vet fakultesine. Labaratuvar çalışmadığı için sabah gelin dediler. İdrar örneği alıp gittik.
-idrar testi yapıldı.
-idrar de kristallesme var dendi.

  • c vitamini, antibiyotik ve üriner hills c/d kulanmaya başladık.
    (C vitamini ve antibiyotik hap formunda kullandık. İlk başta iğne önerdi ama kedim aşırı stres oluyor araba yolculuklarından her gün gitmek daha çok tetikler diye düşündük bu yüzden hap formunda olmasını istedik.)
    -1 hafta sonra tekrar idrar testi ve kan tahlili yapıldı.
    -bi değer yüksek çıktı, stres kaynaklı olabilir diye 1 hafta sonra tekrar bakalim dediler. Bu sefer özel bir kliniğe gittik. Eve daha yakın olduğu için.

  • değerler normal çıktı. İdrar ph sı düşmus dendi.

  • 6 ay üriner mamaya ve c vitamini kullanmaya devam edin dendi.

  • cranberry kapsül önerdiler. İsterseniz kullanın dediler.

  • bol bol su içirin dediler. 3 ay s/d ardından 3 ay c/d kullanacağız.

  • şu an için sadece mama ve su

  • c/d mamayla birliktelik sulandırılmis yaş amma verebilirsiniz dediler.

Bizimkisi bu seklde ilerledi. İdrar phsini düşmesi ve 6-6,5 değerinde devam etmesi için 6 ay boyunca mama kullanmak gerekliymiş. 3. Ayda tekrar kontrole gideceğiz. Sonra 6. Ayda tekrar sorun yoksa mamayı kullanmayı bırakacağız.

Palyaco

Kizilcik yani chanbery yaptinizmi 1 su bardağı sıcak suya 1 yemek kaşığı kizilcik ekleyip pres makinesinde 20 dakika bekletip süzün neden 1 yemek kaşığı cok ilerlemiş olan idrar taşı için süzüp kavanoza ekleyin harhafta yasmamasina 1 çay kasigi ekleyin 2 sefer

Zeynepulku

Biraz uzun ve ayrıntılı anlattım. Bize şunu da yaptılar diyeceğiniz bir şey varsa öğrenmek isterim.
İlk defa bu şekilde onemli bir hastalık geçiriyor. Bizim için de Fazla stresli oluyor.

Zeynepulku

Ben kapsül yerine burada da bir kaç kişi kullanıp memnun kaldığı için kurutulmuş kızılcık (cranberry) aldım ama ne kadar vereceğimi bilemediğim için öyle evde duruyor.
Vet plus urienr halta kızılcık ve c vitamini var ondan almayı düşündüm ama içerisinde kalsiyum ,magneyzum vs de var. Zaten bizimkisi strüvit taşı olduğu için bu minareller oluşumunu tetikliyor. O yüzden kararsız kaldım.
Biofeline üriner tablete bakacağım şimdi.

Zeynepulku

Hayır olmadı, ilk başta fark ettiğimiz zaman idrar gidip zorlanıyordu. Bir kaça kere yapamadı. Akşam yapti o da kanlı geldi. Sonra bir de sabah yaptı o da kanlıydi. Gittiğimizde idrar kesesini kontrol ettiler. Boş, tıkanıklık yok diyip ilaçları ve mamayı almamamizi söylediler.

Zeynepulku

Evet, kısır ve erkek

Gimlihanim

Allah yardımcınız olsun. Benim de kızımın annesi bu hastalıkla uğraşıyor. O kadar zor ki sürekli kasılmaları oluyor. Sanırım ağrı çekiyor. Antibiyotik tedavisi uygulandı ilk etapta 5 gün. Hills c/d mama kullandı. Daha sonra yeterli gelmeyince 7 gün kadar daha antibiyotik tedavisi yapıldı. Biofeline urinary tabletlerini kullanıyor. Veteriner c vitamini fazlalığından olabileceğini ve stresten kaynaklı olduğunu düşündüğünü söylemiş. Sizlere de c vitamin takviyesi verilince şaşırdım. Pek bilgim olan bir şey değil. Ancak belki önemlidir diye yazmak istedim. İnşallah şifasını en kısa zamanda bulursunuz. Çok çok geçmiş olsun 🙏🏻

Gimlihanim

Eklemeyi unutmuşum. Mamanın da etkili olduğunu söylemişti veteriner. Acana kısırlaştırılmış kullanıyorlardı. Ağır gelebiliyormuş bazı kedilere. Sanırım o da ağır gelmiş

Zeynepulku

C vitamininin idrar phsini arttırdığı için kullanılması önerildi. İlk başta sadece 7 gün kullandık. Kullanmayı bırakın artık tekrar idrara cikarken zorlanmaya başladı. Hekime gittiğimiz de söyledik c vitaminini bir kaç hafta daha kullanın dedi.

Lavinia17

Başlık yanlış olmuş idrar

Lavinia17

idrar kesesinde süreklo tikanma oluyor bizim sizde böyle bi sorun oldu mu?
pikonun da 3-4 defa idrarini alip test yaptilar en son dün tekrar baktilar eve yolladilar sonra.veteriner idrarini yapamazsa tekrar bakacagiz dedi kedim 5 dakikada resmen 5 kez kumuna gidiyor nokta gibi yapiyor gerçekten çok stresli bi durum bugün tekrar gideceğiz

Lavinia17

Kedinizin cinsiyeti nedir ve kısır mı

Gimlihanim

Allah yardımcınız olsun. Benim de kızımın annesi bu hastalıkla uğraşıyor. O kadar zor ki sürekli kasılmaları oluyor. Sanırım ağrı çekiyor. Antibiyotik tedavisi uygulandı ilk etapta 5 gün. Hills c/d mama kullandı. Daha sonra yeterli gelmeyince 7 gün kadar daha antibiyotik tedavisi yapıldı. Biofeline urinary tabletlerini kullanıyor. Veteriner c vitamini fazlalığından olabileceğini ve stresten kaynaklı olduğunu düşündüğünü söylemiş. Sizlere de c vitamin takviyesi verilince şaşırdım. Pek bilgim olan bir şey değil. Ancak belki önemlidir diye yazmak istedim. İnşallah şifasını en kısa zamanda bulursunuz. Çok çok geçmiş olsun 🙏🏻

Lavinia17

çok teşekkür ederiz bizim hekimimiz mama ve stres kaynakli olduğunu düşünüyor.
genellikle kuru mama olarak acana yaş mama olarak schesir kullandim ve bu kadar fazla protein ona zarar vermiş.veteriner mamaya geçince kesin olarak böyle olduğunu anladik :(
kisir değil o yüzden de stresli ve veterineri sevmiyor:(

Zeynepulku

İdrar phsini azalttığı için* yanlış yazmışım. Bizimkisi yüksek çıktı.