Kedimin Mutfak Masasına Çıkmasına Çözüm?

Sukufekedi

Yavru bir kedim var ve mutfağa ne zaman girse direk mutfak masasına ve tezgaha çıkıyor. Masa ve tezgaha çıkmaması için neler yapabilirim ?

13 CEVAP

Lavinia17

Masa ve tezgaha çıktığı zaman yere birakin ve çok yüksek olmamak şartiyla hayir diye onu uyarin

zfrshn

Bir balon şişirip koyun.Net çözüm.

Lavinia17

benim kedim aseton ve kolanya kokusunda nefret ediyor.
küçükken çalışma masama çıkmayı ve orayi dağıtmayı çok seviyordu ben de birisini koklatiyordum şu an çıkmıyor deneyebilirsin

zfrshn

Defalarca denenmiş kesin yöntemdir.

edadnmzr

Sevmeyeceği bir kokuyu koyabilirsiniz mesela limon koymayı deneyebilirsiniz 😊

fcylan

Açıkcası ne yaptıysam unutturmadığım, eğitemediğim durum. Tezgahı full ıslattım olmadı, kızdım (zaten duymuyor) yine olmadı, sevmediği koku koydum gömmeye çalıştı ama yine de vazgeçmedi, her çıktığında tekrar tekrar aşağı indirdim ama yok olmadı, vazgeçtim sıkılana kadar dursun dedim yine işe yaramadı sıkılmadı. Çözüm olarak artık mutfağa almıyorum. Alacaksam da yere mama koyuyorum onunla oyalanıyor. Umarım sizinkine çözüm bulursunuz benimki vazgeçmedi çünkü, onu da böyle sevmeye devam ediyorum :)

ezginiko

Biz şöyle yaptık; benim için bu durum sıkıntı değildi ama annem rahatsız oluyordu tezgah ve mutfak masasına çıkmasından. Her çıktığında hafif yüksek sesle kızıyorduk anlıyordu kızdığımızı inmezse biz indiriyorduk. bu durumu çok çok kez yaşadık bu yüzden biraz sabır :) şimdi ara ara yine çıkıyor eskisi kadar olmasa da biraz sesli hayırr niko diyince hemen sandalyede oturuyor😂 annem mutfaktaysa hiç çıkmıyor mesela ben çok kızamadığım için yüz buluyor 😂 yani sabırla indirip kızdığınızı belli edin umarım işe yarar :)

hannnngggg

ya benim annem ilk kedi geldiğinde odadan cıkmıcak diyordu şimdi kedim bizimle yemek masasında biblo gibi tam ortasında oturuyor beraber yiyoruz tezgahta beraber yemek yapıyoruz temiz hayvan dili antiseptik özelliğine sahip zaten yemekten kılı falan çıkınca da ayırıp yemeye devam ediyoruz insan saçıyla aynı mantık, bilmiyorum biz ailemle fazla mı benimsedik ama onu o şekilde kabul ediyoruz onun yedigi şeyi ağzından alır yerim mesela hdjdk nolcak ki yerim onu

Sukufekedi

Hmm bunları bir deneyeyim teşekkür ederim

Sukufekedi

Balonla oynamaya çalısırsa daha ilgi çekici olmaz mı? @zfrshn

zfrshn

Oynaması eğitimini sonsuza kadar netleştirir:P

Sukufekedi

@zfrshn @edadnmzr o zaman bunları dda deneyeyim teşekkürler ☺

Sukufekedi

@Lavinia17 Geldiğinden beri yapıyorum 2 ay olucak nerdeyse fakat işe yaramıyor bu dediğiniz malesef😔