Kısır Kediye Yetişkin Kedi Maması Vermek

caglaauzun

Kedim kısır ve bir dönem sindirim problemleri vardı. Uzun süredir hills veteriner serisi kullanıyoruz. Nd kuzu etli yaban mersinli mamayı denemek istiyorum ama düşük tahıllısı yetişkin kedi için, kısır kediler için sadece tahılsız alternatifi var. Bi anda tahılsıza da geçmek istemiyorum. Düşük tahılşı yetişkin maması versem bir sorun olur mu?

8 CEVAP

Lavinia17

bence veteriner hekiminize danışın

sundowndread

Ben kısırlaştırılmış kedi mamalarının kediler kısırlaşınca çok iştahlandıkları için fazla yemesinler diye üretildiklerini duymuştum. Ama kilo problemi yoksa yiyebilir bence yine de sorun tabi :)

hannnngggg

veteriner görüşü almak iyi olabilir benim kedim de kısır şuan acana bountiful catch ile besleniyor all life stages olan serilerinden değil bir alt seri acanaya mail attığımda kısır kedinizi de bu mama ile besleyebilirsiniz gibi bir geri dönüş aldım uzun vadede kısır kediye yetişkin mama kullanmak sakıncalı olabilir ama rotasyona yetişkin mamalarda eklenebilir diye düşünüyorum bundan sonra bende kısır mamaya geçeceğim mesela çünkü geçen hafta kan testi verdiğimizde kedim icin bir iki değeri olması gerekenden yüksek çıktı ve veteriner hekim de acana bizim ülkemizdeki kedilere pek yaramıyor gibi birsey söyledi genel olarak acana üzerinden anlattım ama nd içinde aynı şekilde düşünüyorum

caglaauzun

birkaç farklı veteriner hekimle görüştüm ve hepsi de isterseniz deneyin ama ev kedisine yüksek protein iyi gelmez dedi. o sebeple artık kensime güvenip bir denesem mi diye düşündüm ama uzun vade sıkıntılar çıkarmasından da korkuyorum açıkçası.

hhBetyhh

Çok bi bilgim yok ama bize erkek kedilere kısır mama vermezseniz sağlık sorunları ortaya çıkar dendi. dişi kedilere ise kontrollü olarak verebilirsiniz ama yinede kısır mama daha iyi dediler.

Dobbyko

Uzun araştırmalarımdan sonra şunu söyleyebilirim. Kedi kısır ve özellikli erkekse magnezyum fosfor kalsiyum seviyeleri düşük olan bir mama tercih etmelisiniz idrar yolları rahatsızlığı yaşamaması için. Alacağınız mamanin bu değerleri sağlayıp sağlamadığını kontrol ederek alabilirsiniz diye düşünüyorum. Nd nin kinoa serisinin neredeyse her çeşidi bu kriterlere uyuyor mesela.

Palyaco

Ev kedilerinde yuksek protein büyük sorundur 38 üzeri sıkıntı nd kinoa serisi dusuk proteinli

Sanabelle nin yetişkin mamaları da uygun kısırlaştırılmış kediler için.