Kedimin Mamasını Değiştirdim Yemiyor Yemesi İçin Ne Yapabilirim

ilkexx

merhabalar, kedim uzun zamandır brit care markasından mama tüketiyordu. Fakat son zamanlarda bu mamayı çokta severek yemediğini fark ettim ve mama değiştirme kararı aldım. Bu nedenle, acana pacifica mamaya geçiş yaptım fakat kedim diğer mamasıyla karışık bir şekilde vermeme rağmen bu yeni mamayı yemiyor. Yemesi için ne yapmalıyım, bir süre sonra pes edip yer mi? Yeni bir mama almak istemiyorum çünkü acana mamaya kedi maması fiyat ortalamasının çok üstünde bir ödeme yaptım. Teşekkürler

6 CEVAP

cat_expert

Geçiş sürecini biraz daha uzatmanız gerekir.

İçerikleri birbirine yakın mamaların geçişi kolaydır fakat tahılsız/az tahıllı mamalardan çok tahıllı mamalara geçiş veya tam tersinde geçiş sürecini uzun tutmak gerekiyor. Çok uzun süreli geçiş sürecine rağmen hala yemiyorsa çok yapacak bir şey yok yeni mamayı sevmemiştir ve yemeyecektir alternatiflere bakmak gerekir.

Halleythecat

Ben de aynı sorunu geçtiğimiz hafta yaşadım. Bütçeden dolayı proplandan prochoice e geçtik. 1 haftaya yaydım geçiş süresi talimatlara göre. Ancak asla yemiyordu. Şımarıklıktan yapıyordur dedi veteriner. Bir gün boyunca yalnız o mamayı koyun yer dedi yemez ise mecbur eski mamaya döneceksin dedi. Ve öyle de oldu. Aç kalmayı tercih etti. Proplana geçtik tekrardan. Büyük ihtimalle sizinki de sevmedi. Alternatif olarak yaş mama içerisinde alıştırabilirsiniz ya da sevdiği maltla yada macunla biraz karıştırarak.

Halleythecat

Ben de aynı sorunu geçtiğimiz hafta yaşadım. Bütçeden dolayı proplandan prochoice e geçtik. 1 haftaya yaydım geçiş süresi talimatlara göre. Ancak asla yemiyordu. Şımarıklıktan yapıyordur dedi veteriner. Bir gün boyunca yalnız o mamayı koyun yer dedi yemez ise mecbur eski mamaya döneceksin dedi. Ve öyle de oldu. Aç kalmayı tercih etti. Proplana geçtik tekrardan. Büyük ihtimalle sizinki de sevmedi. Alternatif olarak yaş mama içerisinde alıştırabilirsiniz ya da sevdiği maltla yada macunla biraz karıştırarak.

Halleythecat

Ben de aynı sorunu geçtiğimiz hafta yaşadım. Bütçeden dolayı proplandan prochoice e geçtik. 1 haftaya yaydım geçiş süresi talimatlara göre. Ancak asla yemiyordu. Şımarıklıktan yapıyordur dedi veteriner. Bir gün boyunca yalnız o mamayı koyun yer dedi yemez ise mecbur eski mamaya döneceksin dedi. Ve öyle de oldu. Aç kalmayı tercih etti. Proplana geçtik tekrardan. Büyük ihtimalle sizinki de sevmedi. Alternatif olarak yaş mama içerisinde alıştırabilirsiniz ya da sevdiği maltla yada macunla biraz karıştırarak.

Halleythecat

Ben de aynı sorunu geçtiğimiz hafta yaşadım. Bütçeden dolayı proplandan prochoice e geçtik. 1 haftaya yaydım geçiş süresi talimatlara göre. Ancak asla yemiyordu. Şımarıklıktan yapıyordur dedi veteriner. Bir gün boyunca yalnız o mamayı koyun yer dedi yemez ise mecbur eski mamaya döneceksin dedi. Ve öyle de oldu. Aç kalmayı tercih etti. Proplana geçtik tekrardan. Büyük ihtimalle sizinki de sevmedi. Alternatif olarak yaş mama içerisinde alıştırabilirsiniz ya da sevdiği maltla yada macunla biraz karıştırarak.

Halleythecat

Kusura bakmayın aynı cevap 4 kere paylaşılmış neden oldu anlamadım.