Fikirlerinize İhtiyacım Var.. Okursanız Sevinirim

x_queen

Merhabalar sizlerden akıl almak istiyorum. Oğlumun üriner problemi var ve üriner mama yiyor. Kızımda kısır mama yiyor. Normal şartlarda oğlumun normal mama yememesi gerekiyor. Veterinerin dediğine göre kızım üriner mamadan yerse sıkıntı olmazmış. sürekli ikisini de ayırmak istemiyorum daha yeni yeni birbirlerine alıştılar tam anlamıyla. Ben 24 saat nöbet tutuyorum. Mama olayına nasıl çözüm bulacağımı şaşırdım. Küçüklüklerinden beri mamaları hep önlerinde hiç öğün öğün vermedim bir iki kere denedim ama önlerine verdiğim vakit hemen yemiyorlar canları ne zaman isterse o zaman yiyorlar. 24 saat nöbet tuttuğum içinde öğünlü veremiyorum. Ben bu durumda nasıl bir yol izleyeyim arkadaşlar fikirlerinize ihtiyacım var.

13 CEVAP

orhdoner

Merhaba ikisi de aynısından yesin problem olmaz demiş veteriner hekiminiz öyle yapın isterseniz ya da diğer kedinize mama verirken ayrı yerde verin sürekli kasede durmasın başka aklıma birşey gelmedi malesef geçmiş olsun bu arada Allah şifa versin 🙏

Diğer kediniz de yiyebiliyorsa ikisine de üriner mama vermekten başka çare yok gibi.

x_queen

Aslında başka yerlerde mama veririm ama küçüklüklerinden beri önlerinde sürekli mama vardı verdiğim anda yemiyorlar ki canı istediğinde yiyorlar. Üriner mamalarda acayip cep yakıyor ya neyse bakalım hayırlısı artık cevaplarınız için teşekkür ederim 🙋‍♀️

simbakedi

evde degilseniz beslerken sabah cikmadan farkli odalarda mamalarini bitirmelerini bekleyin, bitirdikten sonra cikin. aksam da ayni seyi yaparsiniz. 24 saat nobetlerinizde doldurun uriner mamayi diyorum :D sanabelle urinary mama o kadar pahali degildi diye hatirliyorum ama emin degilim bir bakin isterseniz. baska mama ile karistiriyor olmiyim de

teddybal

Serbest besleme yapmayınca acikip anında yerler bence, gramaja uygun sabah akşam 2 öğün besleyin (mesaiden önce ve sonra), nöbet günleri de simbanın dediği gibi mecbur ikisine de üriner mama koyarsınız. Kolaylıklar dilerim.

Evet o konuda haklısınız. Aynı durumdayım bir kedim çok kilolu light yemesi gerek. Ama diğeri yetişkin mama yiyor. Kilolu olanın çıkamayacağı şekilde raf sabitledik duvara. Diğerinin mamasını oraya koyuyorum. Ama benimki istisna çünkü çıkamıyor. Belki buna benzer bir uygulama bulabilirseniz o olur

Palyaco

Hiçbir sorun olmaz uriner mama dusuk ph ve kizilcik var kedi için iyidir

theyusra

öğünlüye alışmak için ilk önce aç kalmaları gerekiyor biraz, direkt ayak uydurmaları mümkün değil zaten

Benim kedilerim de öğünlü yemeye alışık olmadıkları için koyduğum mamayı bitirmiyorlardı, ben evden çıkana kadar gerekirse elimle de veriyordum yediriyordum bir şekilde. Ama sonra alışıyorlar şuan önlerine koyduğum gibi mamalarını bitiriyorlar.❤️

Ayrıca nöbet günleri evden çıkmadan gerekirse yaş mama da verin siz yokken acıkmasınlar diye. Ben yeterince yediremediğim günler öyle yaş mama eklemesi yapıyordum.

x_queen

Yeterince aç kalmaları derken mesela ne kadar bir süre lazım ☺️ Aldığım hills üriner mamayı kedim beğenmedi sanırım 24 saatte neredeyse 25 gr anca yedi elimle de versem koklayıp yüzüne bile bakmadan dönüp gitti 🤦‍♀️ Bende değiştirdim bugün virbac üriner aldım ondan yedi bakalım şimdilik. Cevaplarınız için çok teşekkür ederim sağolun 🙋‍♀️

Zeyneposcar

Birinci olarak veteriner demiş zaten ikisinede aynı mamayı kullanın bence ikinci seçenekde farklı odalarda verin

Zeyneposcar

Birinci olarak veteriner demiş zaten ikisinede aynı mamayı kullanın bence ikinci seçenekde farklı odalarda verin