Paşa Kılıcı Bitkisi Ve Kedim

duman_cat_world

Merhaba, kısa süre önce büyük bir paşa kılıcı bitkisi aldık. İnternetten gördüğüme göre bu bitki kediler için toksikmiş, yenilmesi durumunda ishale, mide bulantısına ve kusmaya sebep olabilirmiş. Kedim bitkiyi yemedi, dokunmadı bile. Yine de tedbir almak istiyorum, ne yapabilirim.

11 CEVAP

Benime evimde de birkaç paşa kılıcı vardı, kedim sadece oynuyordu yemeğe çalışmıyordu. Yine de ne olur ne olmaz diye balkona ve dış kapının önüne koydum tüm bitkilerimi

duman_cat_world

@BambiTheBoyCat
Evimize yeni taşındık terasımız hâlâ yapılmadı salonda duruyor bu yüzden... Başka alabileceğim bir önlem var mıdır?

duman_cat_world

Güncel..

hhBetyhh

Kedi kovucu spreyler var,onu düzenli olarak saksısının dışına sıktıktan sonra kedi şartlanıyor,orada kokusunu sevmediği bişey olduğuna.sonrada sıkmayı bıraksanız bile yaklaşmıyorlar.

pablopicasso

Şimdi ilgisini çekmemiş olsa bile çekmesi ihtimal dahilinde. 😐😐

Onun için hepsinden vazgeçtim. Difenbahya, kılıç vb. bir çok bitkim vardı. Göze alamadım.

duman_cat_world

@hhBetyhh
Kedi kovucu spreyler bana pek dogru gelmiyor acikcasi.

Palyaco

Evdeki tüm çiçekleri komşumuz verdik waffl hiç rahat bırakmadı çiçekleri bitkileri

duman_cat_world

@Palyaco
Çiçeğin toprağına kürdanlar koysam iş yarar mı acaba?

duman_cat_world

Yeni aldık ve annem bu bitkinin yavrularını büyütmek istiyor evden göndermemiz pek mümkün değil açıkçası.

Halleythecat

Normalde bitkilerle sadece oynayan kedim son zamanlar dişlemeye başlamıştı. Portakal kabuğu yağı sıktım. Artık pek yanaşmıyor. Kediçimine de alıştı bu sayede. Narenciye kokusunu pek sevmediklerinden kabuklarını da topraya koyabilirsiniz.

duman_cat_world

@Halleythecat
Tavsiyenizi değerlendireceğim kesinlikle, teşekkür ederim☺️🙏