Evde Hangi Kediyi Besleyebilirim?

CerenSari_

Evde sakin bir kedi beslemek istiyorum hangi ırkı sahiplenmeliyim ?

6 CEVAP

betulaltundal

İlla işimi garantiye alayım sakin kedi olsun diyorsanız yetişkin karakteri oturmuş bir kedi sahiplenebilirsiniz. Davranış ve karakter konusunda arkadaşlar hepsini açıklamışlar zaten hepsi şahsına münhasır oluyor :)

Ben kedilerin sakin olup olmamasının yaşadığı ortamla ilgili olduğunu düşünüyorum. İran kedisinden tekir e kadar bir sürü kedi besledim ve bu kanıya vardım. Şu an evde 2 tane tekir kedim var ve inanılmaz uyumlu ve sakinler. Tabi ırk kedilerin kişisel bir takım özellikleri olduğunu söyleyenler var fakat ben buna inanmıyorum... Kedilere nasıl davranırsanız ve nasıl bir ortamda büyürlerse ona göre şekil alıyorlar. Kedinizin sakin olup olmaması da sizinle ilgili yani. İran kedileri genelde sakin yapılarıyla bilinirler fakat besleyen çok yakın bir arkadaşım sebebiyle kedi kaplan gibi asabi bir hale gelmiş...

Aydancat

Yukaridkai yaziya katiliyorum ayrica satin alanlara da gicik oluyorum ve lanetler okuyorum sokkatan brnim gibi sahiplenebilirsiniz

SelinTuksal

Kedi dediğimiz bir sıpadır, ve hepsinin farklı karakterleri vardır. Biraz da büyüdüğü ortamın etkisi tabi ki. İstediğiniz kediyi, sokaktan veya barınaktan sahiplenebilirsiniz. İsterseniz birinden de sahiplenebilirsiniz ama sakın ve sakın satın almayın

Miyuv

Her kedi ozenli bir bakimla cok guzel ev kedisi oluyor.ozenden kastim sadece en iyi mama en iyi vs. Degil tabiki sevgi ve gordugu muamele. Tekir kediler cok oyuncu oluyorlar ve bazen yaramaz evet ama yavru kediler genelde boyledir zaten.1 yaslarina kadar hareketlilikleri devam ediyor sonrasinda da zamanla azaliyor ve kisirlastirmayla birlikte.. 2 sokaktan aldigim kedim var dedigim gibi 1 yasindan sonra ve kisirlastirmadan sonra sakinlediler. Ayrica cok da akillilar. Hepsi oyle gozumde..hepsinin ayri bir karakter yapisi oluyor iclerinde tasiyorlar bunu temelde bu oluyor ve sizden gordugu davranisa gore sekillenip son halini aliyor.Bende parayla hayvan almaya karsi oldugumu belirtmek isterim. Ama illa da fikir vermem gerekirse iran kedilerinin pek hareketli olmadiklarini biliyorum. Tabi bence kedi dedigin hoplar ziplar yaramazlik yapar bazen :))

aycamenekse

sokaktan aldığınız sıradan (aslında hiç de sıradan olmayan) bir kediyi de besleyebilirsiniz illa özel bir cinsi mi olmalı hem can kurtarmış olursunuz.