Kedim Sürekli Eve Tuvaletini Yapıyor

nazenininci

2 haftadır başka şehirde yaşayan ablam bizde, bu şehirde başka kalacak bir yeri yok çünkü onun evi burası. Ama kedim ablamı ilk defa gördü ve sürekli evin farklı yerlerine özellikle kıyafetlerimin üstüne çiş yapiyor, ablamın yatağına kaka yaptı. Okul kıyafetlerime de çiş yapmaya başladı. Ben bu durumu nasıl düzeltebilirim? Stresini en aza indirmeye çalışıyorum ama sürekli böyle ve artık can sıkmaya başladı. Ne yapabilirim?

2 CEVAP

orhdoner

Merhaba öncelikle kediler değişiklikleri sevmediğinden dolayı böyle yapıyor olabilir. Alışması açısından ablanız kedinize ödül maması gibi birşeyler vermeyi denesin kendisine alıştırırsa daha iyi olur diye düşünüyorum. Bu hareketleri devam ederse veteriner hekime götürün başka bir sebebi de olabilir. Şimdiden çok geçmiş olsun 🙏

Dilarayrtsvn

Stres durumunda maalesef farklı farklı yerlere çiş yapıyorlar özellikle yorgan battaniye . Stres durumunu azaltmak gerekiyor yoksa o kaka çiş yaptıgı yerlere sürekli gider tekrar yapar kokusu sindiği için biz bu yüzden 3 yorgan çöpe attık