Köpeğim Arada Bir Eve Kakasını Yapıyor

Köpeğim arada bir eve kakasını yapıyor bugün de göremeyeceğimiz bir yere kakasını yapmış 10 aylık bunu nasıl önleriz lütfen yardım edin

11 CEVAP

zfrshn

Günde en az 3 kez çıkartın ev içindede pede alıştırın sorun ortadan kalkar.

Teşekkürler🥰

Warriorsans

Benim arkadaşım pede alıştırmıştı birde günde 3 4 kez dışarıya çıkarıyordu ama yine de arada eve işediğini söylüyordu

blue_hpood

kral köpek ailesinden eğitim almalısınız. yoksa önüne geçemezsiniz.

blue_hpood

ve asla ev içinde tuvaletini yaptırmayın.

zfrshn

Aşırı tecrübeliler döktürmüş yine>!
Köpeğim ham ev içinde pede hemde dışarı ihtiyacını gideriyor ve asla ayrı bir yerdeyapmadı yapmaz bu sadece eğitime bakar.

Zeyneposcar

Bunun için ya pede alıştırın yada en az 3 4 defa dışarı çıkarın

Akilemre

yavru olduğu için kesinlikle ona özel bi alan yaratın alan dışına çıkısını engelleyin kakasını pede yapınca cıkmasına izin verin ki doğru yaptığını anlasın

FECEVIT

Yavru olduğu için ona özel alan kurmalısınız ve ped eğitimi bitene kadar alanda tutmalısınız. Maalesef başka türlü zorlanıyorsunuz. 5 aylık köpeğim çiş eğitimi var fakat bazen ped ıdışına yapıyor ve onunla konuşarak kakasını ped içine itiyorum yapmasını istemediğim alana sprey sıkıyorum deneyebilirsiniz işe yarıyor.

Merhabalar, köpeğinizin tuvalet alışkanlık saatlerini biraz daha artırabilirsiniz.

kang14

Tuvaletini yanlıs yere yaptıgında parmagınızla hayır diyin göstererek. Ve doğru yere yaptıgında afferin diyerek ödül maması verin. Biraz zaman alabilir algılaması bunu. Sonucta her insan nasıl aynı değilse hayvanlarda da öyle. Ayrıca dışaro alıstırmak istiyorsanız yemekten 30-40 dk sonra wc ye cıkartıp yaptıgında ödüllendirin. Algılama sürecinde sizin denemek adına yine eve vs yapabilir siz yine hayır diyin ama eger o an yaptıgını görürseniz. Eger çok sonradan gördüyseniz boşuna hayır diyip üstelemeyin çünkü unutucak ne yaptıgını. Neden öyle davrandıgınızı anlamayacak