Kedimi Yeni Sahiplendim 3 Yaşında Ama Hep Saklanıyor

aslimutlu

Kedimi dün sahiplendim 3 yaşında kısır erkek hiç miyavlamadı ve hep saklanıyor uyumadı da acaba bir sıkıntısı mı var yoksa sadece çekiniyor mu alışır mı yakında?

5 CEVAP

hannnngggg

bismillah dün sahiplenmissiniz tabi ki saklanır siz hiç misafirliğe gittiğinizde yemek yemeye oturmaya falan cekinmiyor musunuz ya da ben mi cok cekingenim üzerine cok fazla gitmeyin bırakın saklansın saklandığı yerden çıkarmaya çalışmayın güvenli alan belirlemiştir kendini orada rahat hissediyordur kendi kendine zamanla alışır

diablerose

cekiniyor. orda gecici mi kalici mi bilmiyor. zamanla evin bi bireyi oldugunu anlayacak. bnmki saklanmamisti ama odalara hic girmiyordu. hep koridorda takiliyodu. simdi hep yanimda uyuyor 😍 ben de 1 yasindayken sahiplenmistim. simdi yazarken farkettim de yavrum nerdeyse 2 olacak :')

Yazgi17

Yeni bi ortama alışması zaman alıcaktır malum başkasına alışmış ve şuan hiç bilmediği tanımadığı insanların yanında bence bi sıkıntı yok yakın zamanda alışır diye düşünüyorum hızla adapte olması için ödül mamasını verirken başını okşayıp birlikte oyun oynamaya çalışın

Mehmetneroo

Daha yeni eve girdiği içindir kediler rutinlerine bağlı olduğu için onun için en ufak değişimler strese sebep olabiliyor ki saklanması genelde alışamadıgı içindir ona bir kaç gün müsade edin evi tanıyıp size alışması için

Lavinia17

öncelikle hayırlı olsun şu an sizi ve etrafınızı bilmiyor tanımıyor zamanla size alışacaktır :)