Erkek Kedi Kısırlaştırma

iremcann

Arkadaşlar merhaba 1 yaşında erkek tekir kedim var. 4 ekimde hastalandı veterinere gittiğimizde kedi tırmığı hastalığı olduğunu söyledi antibiyotik ve kortizon tedavisi gördü üç hafta. Daha sonra lenfleri henüz inmediği için 6 kasımda tekrar bir 10 gün antibiyotik tedavisi gördü ve bir hafta içinde üç kez zylexis aşısı yaptırdık bağışıklığı düşük diye. Sonrasında da yıllık aşılarının zamanı geldi ve aşılarını oldu. Veteriner aralığın üçüncü haftası uygun olur vücudu dinlenmiş olur dedi fakat sizce beklemeli miyim biraz daha? Ve gittiğimiz veterinerde gaz anestezi yok bende katı anesteziden baya korkuyorum ve gaz anestezi yapan bi klinikte kısırlaştırmayı düşünüyorum. Bilgisi olanlar biraz yardımcı olabilirse çok sevinirim çünkü endişeliyim henüz erken mi diye ama artık iyice de huzursuz çiftleşme isteği dolayısıyla.

5 CEVAP

edadnmzr

Aralığın üçüncü haftası tekrar kan testi yapılsın bağışıklığına da bakılır o şekilde. Kısırlaştırma öncesi kan testi yapan, gaz anestezi ve dikişsiz ameliyat yapan kliniklerde daha sağlıklı ve daha kolay atlatılıyor bu durum. Ama veterinerinize güveniyorsanız gaz anestezi yapan iyi bir yer bulamazsanız da katı anesteziyle yaptırın bence. Sadece ilk gün daha halsiz olur zaten kediniz erkek kolay atlatacaktır. Geçmiş olsun umarım sağlıklı şekilde geçer bu dönem :)

iremcann

Çok teşekkür ederim ☺️

iremcann

Çok teşekkür ederim ☺️

Warriorsans

İlk öncelikle çok geçmiş olsun. Bence beklemekten zarar gelmez beklemeniz daha iyi olacaktır. Eğer çevrenizde gaz anestezi yaptırabileceğiniz ve güvenebileceğiniz bir klinik varsa kesinlikle oraya götürün. Ayrıca kısırlaştırmadan önce gerekli testleri de yaptırmayı unutmayın. Erkek kedilerin kısırlaştırılma süreci daha kolay geçiyor o yüzden içiniz rahat olsun 🥰 ayrıca kısırlaştıktan sonra erkek kedilerin idrar kanalları kısaldığı için tıkanıklık oluşma taş oluşma gibi üriner sistem riskleri artıyor o yüzden beslenmesine ayrıca dikkat etmenizi, kızılcık suyu yada bir üriner sistem takviyesi kullanmanızı tavsiye ederim 💞

iremcann

Çok teşekkür ederim cevaplarınız için 🥰