Lütfen Kedim İçin Dua Eder Misiniz?

Caglagng

Merhaba, kedim uzun süredir iştahsızdı kızgınlıktan olduğunu düşünüp Kısırlaştırma kararı aldık bugün operasyon olacaktı ama kan değerleri güzel çıkmamış hekimimiz viral bir hastalıktan şüphelendi haftaya tekrar bakılacak kanına lütfen onun için dua eder misiniz çok korkuyorum onun için.

30 CEVAP

edadnmzr

Bugün viral hastalık şüphesiyle test yapılmadı mı? Geçmiş olsun umarım hastalığı yoktur

buusracikk

Merhabalar, biz de 3 gün önce aynı durumu yaşadık kan değerlerinin biri düşük çıktı pazartesi günü tekrar tahlil yapılacak. Wbc değeri nasıldı tahlile bakmış mıydınız?

Caglagng

Wbc’si 2 çıkmış düşüktü nötrofil lenfosit değerleride sınıra yakındı çok iyi görmediğini söyledi hekimimiz

buusracikk

Wbc değeri düşük evet viral hastalıklarda ilk olarak buna bakılıyor benimkiler referans değeri aralığında çıkmıştı nötrofil düşüktü. Bağışıklık güçlendirici ilaç kullanabilirsiniz biz lactoferon kullanıyoruz serum + antibiyotik de aldılar. İshal, kusma, iştahsızlık, halsizlik var mı kedinizde?

buusracikk

Veterinerlerin "düzelmezse bakarız" anlayışını gerçekten anlamıyorum. Viral hastalıklar çok hızlı seyreden ani ölüme bile götürebilen hastalık grubuna giriyor ve viral hastalık olup olmadığı sadece kan tahliliyle anlaşılmıyor. Bizim veterinerimiz de şüphelendi 1 hafta beklememizi söyledi. Sadece şüphe bile olsa 1 hafta kediler için büyük bir zaman dilimi. Benim imkanım yok ama eğer sizin imkanınız varsa başka veterinere götürün lütfen. Popodan yapılan bir test var onu isteyin yapsınlar o zaman daha net anlaşılır

edadnmzr

Kızgınlıkta iştahsızlık normal, ilaçla birlikte haftaya belki gerek bile kalmayacak teste. Şu an halsizliği var mı? Bir de veterinerin verdiği ilaç neydi?

buusracikk

Bağışıklık güçlendirici ilaç verdiyse onu aksatmadan kullanın ve takip edin ishal kusma var mı diye. Viral hastalıklarda kanlı ishal görülür genellikle eğer öyle bir şey görürseniz veterinerinizle iletişime geçin yeniden tedaviye alınması gerekir

Aynı durumu yaşıypruz. 10 ay kadar önce kısırlaştırmak için götürdük. Çünkü sürekli kızgınlıktaydı bir hafta arayla. İştahı yoktu. Kan değerleri düşük çıktı. Wbc 5.05 ti. Bağışıklık güçlendirici kullandık yine düşük çıktı. Sonra tekrar gittik yine düşük çıktı. Tabi her gittiğimizde test yaptırdık. Fiv felv korona gibi hepsi negatif. Veteriner mecburen hormon iğnesi yapalım dedi hiç tercih etmem normalde dedi. Ve ilk gittiğimizden 10 ay geçti hala kısırlaştıramadım. İnşallah toparlar geçmiş olsun. Ama wbc değeri zor değişiyor 1 haftada çok oynama olmazsa kendinizi üzmeyin. Gerekli testleri yaptırıp tedaviye başlayın.

edadnmzr

Kanlı ishal çok genel bir belirti. Benim kedim korona virüse sahip. Ben diş eti kızarık diye götürdüm korona olduğunu öğrendim. Wbc değeri düşük değildi örneğin. Kusması ishali vs hiçbir şeyi yoktu yani. Başka bir belirti olsa test yapılırdı diye düşünüyorum misal bizimki diş eti yangısıydı. İlaçlarınızı kullandıktan sonra tekrar kan testi yapıldığında belki düzelmiş olacak. Stres zaten bağışıklığı düşürmek için yeterli bir sebep. Hemen öğrenelim virüsü var mı demek istemeniz gayet doğal her an her şey olabilir diye düşünüyorsunuz ama virüsün de mutasyonu belirtisi var bir sürü. 1 haftada hiçbir şey yokken pat diye ölüm olmaz yani. Ben öğrendim korona olduğunu ama bana da bağışıklığı hiç düşmesin diye ömür boyu kulanacağımız ilaç önerildi ve kullanıyoruz. 1 haftada kediniz normalken bir anda bir şey olmaz yani.

Caglagng

Çok teşekkürler cevaplarınız için verilen ilaç haricinde multi vitamin malt kullanmamın herhangi bir zararı olur mu acaba

Palyaco

Cok geçmiş olsun dualarımız sizinle bağışıklık güçlendirici hergun kullanin

buusracikk

Biz lactoferon kullanıyoruz bağışıklık güçlendirmek için internette araştırabilirsiniz içeriğini veterinerinize de sorun verirse kullanın çok araştırdım güzel bir ilaç kullananlar memnun kalmışlar

orhdoner

Allah şifa versin tez zamanda sağlığına kavuşur inşallah 🙏❤️ Olumlu iyi düşünelim iyi olsun Allah’ın izniyle merak etmeyin eskisinden de iyi olcaktır inşallah acil şifalar diliyorum 🙏❤️

Caglagng

Hayır yapılmadı kızgınlıktan yeni çıktığı ve ağır geçirdiği için düşmüş olabilir değerleri denildi bir hafta ilaç kullanalım düzelmezse haftaya yaparız dediler

Caglagng

Şuan tek sorunumuz İştahsızlık verilen ilacın ismini sormayı unuttun paket halinde verilmedi zaten bir haftalık ilacı poşet içerisinde verdiler