Kapalı Tuvalet Kabı Mı Açık Tuvalet Kabı Mı ?

kedianasi

4 aylık kedim içn kapalı tuvalet kabı almayı düşünüyorm erken mi olur ? bide yarım açılnları öneriyrlar siz hangsini önerirsniz ?

10 CEVAP

Umiko

4 ay çok erken değil bence. Çok daha küçükken kapalı tuvalet kullanmaya başlayabiliyorlar. Eğer alışmakta sıkıntı çekerse önündeki kapağı çıkartıp bir süre öyle kullanmasına izin verin. Alışınca kapağı tekrar takabilirsiniz. Kapak açık da olsa, açık tuvaletteki kadar saçılmaz etrafa ama rahatsız olursanız tuvaletin önüne kedi paspası koyabilirsiniz. Böylece bu sorunun tamamen önüne geçmiş olursunuz.

KedimVar

Kapalı tuvalet kabı kullanın. Şu an açık kullanıyorsanız kum taneleri etrafa çok saçılıyordur. Kapalı bunu engelliyor. Ayrıca kokuyu da biraz da olsa engelliyor.

efruzg

Açık tuvalet kbını kesinlikle önermiyorum :( çok fazla kum tanesi dağılıyor ortalığa .. bende kapalı ile değiştiricem

nyancat

Kediden kediye değişir benim kedim yeniliklere pek açık değil kapalı kutu geldiğinde kumu koymadan önce onu kutuya alıştırdım çünkü girmeye korkuyordu sonra kumu koydum bir sorun çıkmadı kum yayılmasını azaltıyor kokuyu azaltıyor ancak bu seferde kediniz biraz kokabilir tuvalletten çıktığında ben filtreli almıştım ancak filtre takma yeri o kadar dandikmiş ki takamadım takabildiğim kadarınıda kedim 1 günde parçaladı o yüzden alırken filtresine dikkat edin o da kokuyu önlüyor kapalı kutunun tek can sıkıcı yanı kedinizin üstüne koku sinmesi

derinedas

kapalıkedikabıkesinlikletavsiyeederim

Merloli

Ben kapalı kedi tuvaleti kullanıyorum ve herkese tavsiye ederim kokuyu az da olsa engelliyor ve kumlar her daim kutuda kalıyor etrafa dağılmıyor.

efruzg

@tubaozturk kumu tamamen temiz ise bir miktar pis kumdan koymayı deneyin kokusunu alınca yatmayı bırakır belki sadece tavsiye denemedim . Ama tuvalet kokusu olan yere yatacağını düşünmem :)

tubaozturk

Ben de kapalı tuvalete bugün geçtim fakat kdim tuvalette yatmaya çalıştı. Acaba tuvaletini yapınca da yatar mı?

aliberken

http://urun.************.com/evcil-hayvan/yari-kapali-kedi-tuvaleti-paspas-ve-kurek-hediyeli-292722039

Yarı kapalı kedi tuvaleti kullanıyorum memnunum.Açık almayın kumu çok dağıtıyor.Yarı kapalı olanı beğenmezseniz kapalı almanızı öneririm.

tubaozturk

Teşekkürler deneyeceğim