Kısır Kedim , Yavru Kedimin Mamasinı Yiyor Kendi Mamasını Reddediyor

Mineyza

Yavru kedi sahiplendim nd yavru kedi mamasi yiyor su an . Ancak 1.5 yasinda kısır kedim önce yavru kedi mamasini yemekte israr edip nd mamayi reddetti . Sıkılmıstir diye nd mamada exclusion mamaya gectik 2 hafta o mamayi istahla yedi . Yavru kedinin mamasi bitince tekrar nd yavru kedi maması aldım yeni paketi acar acmaz yavru kedim yedikten sonra , buyuk kısır kedim yemeye calisti . Su an yedigi kisir mamayla hicbir sorunu yoktu ama inatla yavru kedi mamasini yemeye calisiyo . Ayri odalarda beslemem bir ise yaramadi inatla yavru kedi mamasini vermemi bekliyor . Kendi mamasini koklayip birakiyor . Sizce ne yapmalıyım

5 CEVAP

orhdoner

Merhaba zor bir durum gerçekten yavru kedinizi ayrı bir yerde mamasını verin bitirince de kaldırın en güzeli böyle yapmak şimdi kısır kediniz erkek ise özellikle idrar yolları ile ilgili sıkıntı çıkabilir kısır maması yemesi gerekiyor.

huqi

Ben de aynı şeyleri yaşadım. Yetişkin kısır kedim yeni gelen yavru kedisinin mamasını yemek istiyordu, kendi mamasını yemiyordu sürekli arıyordu mamayı kaldırsak bile maalesef bu konuda yapıcak bir şey yok. Ben de sonradan gelen kedimin kısırlaştırma zamanı gelince kısırlaştırıp ikisine de aynı kısır mamadan vermeye başlamıştım...

Mineyza

Yavru kedim paketini bitirdiginde kısırlastirma zamanı da gelmis olucak o yüzden yaklasik 1 ay kadar kadar evimizde yavru kedi maması buluncak , kisirlastirmadan sonra iki kedim de kısır kedi mamasi yemeye baslicak .
Zaten yeni mamaya gecerken oldukca zor bir surec atlattik eski nd mamayi reddedip mama kabindan sectigi icin . Simdi de tekrar mamasini reddetmeye calisiyor bunu nasil engellerim

Mineyza

Yavru kedim paketini bitirdiginde kısırlastirma zamanı da gelmis olucak o yüzden yaklasik 1 ay kadar kadar evimizde yavru kedi maması buluncak , kisirlastirmadan sonra iki kedim de kısır kedi mamasi yemeye baslicak .
Zaten yeni mamaya gecerken oldukca zor bir surec atlattik eski nd mamayi reddedip mama kabindan sectigi icin . Simdi de tekrar mamasini reddetmeye calisiyor bunu nasil engellerim

huqi

Hatta benim yavru kedim de yetişkin kedimin mamasını yiyordu...
Ne kadar engellemeye çalışsak böyle karışık karışık yemişlerdi o dönem ama hiçbir problem yaşamamıştık. ( iki kedimde dişi)