Kedim 2. Kediye Ne Zaman Alisir??

Elfs361

Merhaba 1.5 yasinda kisir tekir erkek kedim var..aslinda uysal bir kedidir..2. kediyi sahiplendik..ilk 2 gun kokularini alistirdik gostermedik...bugun 3. Gun yeni kediyi box a koyup ilk kedime gosterdik ...hırladi sinirlendi ...baya tepki gosterdi...2. sahiplendigim kedi disi...ne kadar boyle devam etmeliyim??? Nasil alistirmaliyim??

1 CEVAP

parskedy

merhaba, her şey çok normal. ben de aynen bu şekilde yaptım. önce kokularını birbirlerine tanıttım. sonra sırayla birini kutuya birini dışarıya bıraktım önce, daha sonrasında da birkaç dakikadan başlayıp yavaş yavaş süreyi artırarak vakit geçirmelerini sağladım. en başlarda bağırmalar tıslamalar oldu tabii ki ama birkaç gün içinde hallettik biz. biraz sabır biraz da gözlem gerekiyor. sizin denetiminiz olmadan yalnız bırakmamalısınız ve önlem olarak eğer uzunlarsa ikisinin de tırnaklarını kesmenizi öneririm kavga esnasında yaralanmamaları adına. ayrıca yan yana yaş mama yemelerini sağlayabilir; ortak oynayabileceği oyunlar yaratmaya çalışabilir veya oyuncaklar alabilirsiniz.