2 Aylık Kedi İçin En Uygun Mama

CerenSari_

Arkadaşlar 2 aylık yavru kedi için en iyi mamayı soylermisiniz

9 CEVAP

Cotontzu_Siri

Orijen six fish

Umiko

Ben baya araştırdıktan sonra kuru mama olarak Proplan Junior'a karar verdim. Ondan memnunum. Yaş mama olarak Tomi kullanıyordum ama veterinerimizin tavsiyesi üzerine değiştirdik, Hills'e başladık şimdi. Çok yakın bir arkadaşım Royal Canin kullanıyor, hem kuru, hem yaş mama olarak. O da çok memnun ama sadece yavru kedi için. Kısırlaştırıldıktan sonra Royal Canin biraz yağlanma yapabiliyormuş. Bir de bizim veterinerimiz N&D'yi öneriyor. Hiç kullanmadım ama o öneriyorsa iyidir, güvendiğim bir veteriner.

Bu mamaları paketle aldığınız zaman biraz pahalıya gelebilir, hepsi iyi kalite mamalar. Ben açık olarak alıyorum. Öyle alınca fiyat baya farkediyor. Bir çok petshop'ta açık mama bulabilirsiniz. Yalnız üzerinde kağıt olmasına dikkat edin. Yasal olarak; poşetin içindeki mamayı bir kağıda yazıp sattıkları pakete yapıştırmak zorundalar.

GoldenOdin

Advance

miasugok

Açık mama alacaksanız müşterisi çok bir pet shoptan almanızı öneririm. Oğlum için baya pet shop gezdim kimisi mamayı upuzun mama kaplarına doldurup satıyor belki aylarca satılmadan bekliyor kimisi 10 kiloluk poşeti açmış zaten iki günde bitiriyorum bu paketi diyor direk paketten veriyor.

Aydancat

Goldenodin niye devamli advance oneriyorsun? İçeriğinde guzel bir sey var da biz mi söylemiyoruz? Berbat berbat

Umiko
Veterinerlere mama konusunda güvenilmez hem de asla kullandığınız mama ve arkadaşınızin kullandigi mama o kadar iğrenç ki
Ama nd konusunda doğru demiş

Soruya gelelim;
N&D kitten kullanabilirsiniz orijen cat and citten üçgen şeklinde ve çok büyük taneleri var o yuzden kiramayabilir (internetten yazin cikar tane boyutu)
Profine kitten da olabilir uygun fiyatlı bir iyi bir mama bu söylediklerim dışında kullanabileceğiniz saglikli mama yok

pongul

rc mother & babycat - her kedimde o yaşlarda en güzel bakan besleyen mama o oldu.

KedimVar

Ben rotalarım cânin mother&baby cat kullandım ve memnundum fakat rc markası iyi değil orijen six fish, pahalı gelirse nd nin yavru kedi mamasını öneririm.

pinarcaya

bence de orijen six fish

SelinTuksal

Acana kullanabilirsiniz orjen kullanabilirsiniz, ND de iyi ben yetişkin mamasını kullanıyorum