Komşum Köpeğini Kafesinden Çıkarmıyor Kafayı Yiyeceğim

Fbt90

köpeği bir kez dışarda görmedim ve dün artık dayanamadım izin aldım bahçede biraz oynadım ve o kadar mutlu oldu ki koşmuyordu resmen uçuyordu. nasıl bir vicdan var anlamıyorum bu insanlarda? köpekte yavru zaten fazla büyük değil ağlamamak için kendimi zor tuttum ama bunun için yapabileceğim bir şey var mı? yarın tekrar oynayacağım ve yürüyüşe çıkarmak içinde şansımı deneyeceğim ama böyle ne zamana kadar... her yanından geçerken bi bakışı var ki bakamıyorum bile gözlerine madem ilgilenmeyeceksin neden alıyorsun değil mi? kavga çıkarmamak için düz demiyorum ama kaç kez dedim yazık hayvana hep burda diye ama anlamıyorlar kıt beyinliler

13 CEVAP

Warriorsans

Çok üzüldüm 😔 malesef insanlar hayvan bakmaktan anlamıyorlar ve onların duygularını önemsemiyorlar yine de eve alıyorlar neden hiç bilmiyorum 🥺 bu konuda ne yapılabilir hiç bilmiyorum. Belki evde yaşayan sizi dinleyebilecek biriyle biraz biraz konuşarak yavaş yavaş anlamasını sağlayabilirsiniz. İnşallah bir çözüm bulunur bu duruma

Fbt90

Eve de almıyorlar bahçe de küçük yer yapmışlar orada duruyor. Sırf hırsız gelirse köpek var demek için konulmuş resmen korkuluk gibi. Küçük çocukları var arada sevmek istiyorlar onlara kızıyor dokunmayın diye. Yarın tekrar konuşmayı deneyeceğim :(

Warriorsans

Anladığım kadarıyla asla hayvan sevmeyen insanlar 😔 umarım bir yolunu bulabilirsiniz

:( çok üzüldüm bizim burda da öyle bir köpek bahçe gibi yerde küçük ırk bir köpek ruhum daralıyor kafesini falan açsanız kaçıp gitti diyip bir yuva falan verseniz çok mu hayalperest oldu :((

blue_hpood

anlatamazsınız ki, fırsatınız oldukça yürütmeyi oynatmayı deneyin. akılları olsalar zaten obje niyetine almışlar hayvanı, yazık..

teddybal

Tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır olayına inanmak istiyorum.. Güzelce anlatın bazı insanlar gerçekten daha önce empati olayını denememiş olabiliyor hayvanlarla, mesela onun da duyguları olduğunu fark ettirin, görmezden geldiği için içi rahat olabilir ama siz ne kadar duygusal olduklarını anlatıp gösterirseniz vicdani el vermez belki, sizle oynarkenki mutluluğunu görmesini sağlayın, onun da yürümeye oynamaya sevilmeye ihtiyacı olduğunu köpeklerin duygusal varlıklar olduğunu söyleyin, ama doğrusunu gördükten öğrendikten sonra da değişmiyorsa odundur zaten yontulmaz artık.. Umarım içindeki iyiye dokunabilirsiniz, güzel haberlerinizi almak dileğiyle..

bademk

Çok üzüldüm gercekten elinizden geldiğince oynamaya yürüyüşe çıkarmaya çalışın kavga çıkarmamak ters düşmemek en iyisi bazı insanlar laftan anlamaz belki sizden görüp aynı şeyleri yaparlar…

Fbt90

Herkese ilgilelerinden dolayı çok teşekkür ederim değişeceklerini sanmıyorum ama bugünde sevdim onun mutluluğu bana mutluluk veriyor. artık her gün oynayacağım izin verdiler istersem dışarıda götürebilirim.

Böylelikle 2 komşumun köpeğiyle de ben ilgileniyorum :D(evet köpeği olan iki komşum var ikiside ilgisiz) bir gün birini çıkarırım bir gün birini ikisini aynı anda çıkaramam çünkü çiftleşebilirler ve ikisinin sahibide bunu istemiyor ama kısırlaştırmıyorlar o ayrı...

İkisiyle de aynı gün oynamak çok yorucu ve vakit alıcı, ayarlayacağız bakalım bir şeyler. komşunun köpeğinin oyuncağı yoktu ona oyuncak yaptım çok sevdi yani şu anlık hepimiz mutluyuz. Ben de YKS'ye hazırlanıyorum o yüzden eve kapalı bir haldeydim artık erken kalkıp onlarla ilgilenmek bana da iyi gelecek yani herkes kazanıyor.

blue_hpood

bu arada kafesini açıp kaçtı deyip ilan açmayın sakın, bu insanlar manyaktır, ne yapacakları belli olmaz.

orhdoner

Allah vicdan merhamet versin herkese ne diyim umarım bazı kişiler oyuncak olduğunu anlayıp canlı olduklarını hatırlarlar bir gün.. Güzel şekilde soylemeyi deneyin umarım işe yarar.

o kadar üzüldüm ki gerçekten Allah merhamet versin... instagramda portibon diye bir hanımefendi var o da aynı bu şekilde bakılmayan ama sahipli bir köpeği kurtardı. köpeğin kemikleri gözüküyordu zayıflıktan. komşularla konuşup sahiplendirmeye ikna etti. bilmiyorum ters teper mi sizin komşunuzla durumlar ama keşke sahiplendirilse o köpek 😔😔

Nrydiry

Aynısının kedi versiyonu bende var. Yani bende dediğim teyzemde var. Teyzemlerin kedisi var, sırf çocukları telefona bakmasın diye aldılar. Kedi küçükken seviyorlardı, büyüdü artık ne oynatiyorlar ne de ilgileniyorlar. Kediyi gece yatarken koridora atıyorlar, tum odaların kapısı kapalı. Keşke gece ile kalsa, sabah herkes evden gidiyor. Kapılar yine kapalı, karanlık küçücük koridorda yapayalnız kalıyor. Sonra bu kedi neden agresif diye soruyorlar bana. Elimden bir şey de gelmiyor, kedi kendini yalamayı da bırakmış, cins kedi, tüyleri uzun. Bana çok kötü alerji yapıyor, gözlerim kıpkırmızı oluyor iltihaplaniyor falan, yoksa sahiplenicektim. Şikayet de edemiyorum. Zaten ilçede kalıyorlar, kimse umursayıp gelmez. Şikayet etsem ayrı dert, valla annem beni döver kardeşini şikayet ettim diye.. elim kolum bağlı, kediye değer vermelerini bekliyorum..

Fbt90

@Nrydiry sahiplendirme ilanı açın üstelik cins olduğu için daha kolay sahiplenilir teyzeniz umursamıyorsa eğer. Ben Hatayın küçük bir ilçesinde yaşıyorum ona rağmen 20 tane falan kediye ev buldum. Yani nerede olursa olsun teyzenizde istemiyorsa sahiplendirmeyi deneyin derim ben.