Scottish Fold Kedilerde Kemik Rahatsizligi

Fistikliokum

merhaba, scootish fold kedisi olan arkadaslar, herhangi bir kemik sorunu yasiyor musunuz, benim kedim 4aylik, kuyrugu kısa ve kalin sanırım bu eklem rahatsizligi oldugunun belirtisiymis, bilgisi olanlar ve ne gibi tedaviler uygulaniyor paylasir misiniz

23 CEVAP

Palyaco

Benim söylediklerim biri dental dis sağlığı arti içinde kolojen var brit care diğer meo ton balıklı deniz taraklida glukozamin ve kolojen var oda sıvı puding diğeri mama royal canin sarı paket hepsi gida takviyesi birde internette cologen toz olan var

Gimlihanim

@teddybal Evet ben de takviye olarak glukozamin kullanması gerekir dedim zaten.

Gimlihanim

Demek ki sizin kedinizde de kendini göstermeye başlamış bu hastalık. Muayene ettirip takviyelerine başlarsanız biraz olsun rahatlar diye umuyorum. Çok çok geçmiş olsun 🙏🏻

simbakedi

fold olmasi (kivrik kulak) zaten bu hastaligi yasayacaginin gostergesi. kuyrugu upuzun da olsa maalesef yasayacak. belki 10 senede belki 1 senede suresi belli degil

Palyaco

Burda bunları kullanın yeterli meo sıvı puding ton balıklı deniz tarakli brit care dental kolojen royal canin sarı paket kitten british shorthair glukozaminli bu üç urun yeterli yavrunuz icin

Fistikliokum

gimlihanim benim lokumum da yuksek yerlerden atlayamiyor, ancak evdeki koltuktan sandalyeden atliyor, masadan atlayamiyor mesela, ben de yavru oldugu icin saniyordum, ama surekli evde kosturuyor ordan oraya, saklambac oynuyoruz mesela duzenli olarak o zamanlarda gayet iyi kosar.ama yarin hemen vet.e gidip takviyelere baslayacagiz, sevgili teddybal in gonderdigi videoyu izleyince ozellikle daha da kotu oldum ordaki minnos için de cok uzuldum, tavsiyeler ve iyi dilekler icin tskr herkese

Fistikliokum

merhabalar, skottish fold kedime kemik suyu versem olur mu , bilgisi olan var mi, hic zararsiz sandigim bazi besinler tam tersine kediler icin hic uygun degil, bilemiyorum o yüzden kemik suyu dokunur mu?

Fistikliokum

glukozamini hekimimiz onerdi, baslayacagiz, ama ekstra ben de birseyler yedireyim istiyorum, zaten istahsiz bir 🐱, sevdiği birsey olsa bile az yiyor, kabini degistirdim acaba yiyemiyor mi diye ama yok hala ayni, az yiyor, yas mamanin 3/1 ini bile bitiremiyor tabakta bırakıyor