Proplan Mı Sanabelle Mi

mycutecat

Kedim için şuan özel mama kullanıyoruz 2-3 ay civarı sürecek. Özel mamadan sonra sanabelle veya proplana geçmeyi düşünüyorum iyi gelirse uzun süre kullanacağım bu geçeceğim mamayı. İkisinide daha önce hiç kullanmadım. Hangi mama daha kaliteli ve sorunsuzdur kullananlar bilgilendirirse çok sevinirim

14 CEVAP

gulsump

ProPlan kullananlardan hastalık şikayeti duymadım hiç, uzun vadede zarar vermeyen bir mama. Sanebelle kullanmadım bir şey diyemeyeceğim.

Lils

Proplan kedilere iyi geliyor ama sanabelle içerik olarak daha iyi. Ben o segmentte hills ya da sanabelle alırdım. Proplan tercih etmezdim.

hannnngggg

proplan zamanında kullandığım için benim tercihim olurdu sanabelle icin memnun olan cok kişi var fakat ben deneyimlemedim

Poncimin

Bana göre Sanabelle daha iyi bir tercih. Proplan içerik olarak iyi değil. İçerisinde fiyatına rağmen baktığımızda buğday, mısır gibi gereksiz tahıl doldurmaları var. Bunlar az kalmış gibi bir de buğday gluteni, mısır gluteni de konulmuş. Gluten insanlar için bile gereksiz ve hatta bazı durumlarda zararlı. Öyle ki glutensiz beslenmenin herhangi bir eksi yanı da yok, glutenin içeriğe eklenmiş olmasının hiçbir anlamı yok. İnsanlarda çölyak hastalığı, diyabet gibi sorunlarla da gluten ilişkili. Böyle bir maddenin hayvansal yönden beslenmesi gereken kedilerin mamalarına eklenmesi, ya maliyeti düşürmek için ya da gördüğüm kadarıyla protein miktarını artırmak için. Glutenin bir protein grubu olarak geçtiği gözüküyor. Eğer öyleyse kedilerin kaliteli hayvansal proteinlere ihtiyacı varken içeriğe kalitesiz bitkisel protein kaynakları eklenmesi ve protein miktarının olduğundan biraz daha yüksekmiş gibi gösterilmesi hiç de iyi bir şey değil. Ayrıca bazı mama çeşitlerinde soya da içeriyor, o da başlı başına gereksiz ve faydasız. Bunlara rağmen genelde kedilere iyi geliyor ve çoğu kedi yiyor çünkü proplan gibi birkaç firma hayvanlar üzerinde deneyler yapıyor. Bu yüzden de en iyi oranları yaptıkları onca deneyler ile elinde sonunda bir şekilde ayarlıyorlar. Hayvanlar üzerinde deney yapmanın ne kadar kötü bir şey olduğunu anlatmaya gerek yok herhalde.. Bu yüzden bu mamalar benim kesinlikle son tercihim olur, içeriklerini de dediğim gibi hiç beğenmiyorum. Daha iyi alternatifleri varken neden ilk tercih olarak alayım ki? Baktım bütçeme göre hiçbir alternatif mama kedime iyi gelmiyor, anca o zaman değerlendirirdim. Bir de kedinin özel bir veteriner durumu varsa, veteriner serisi mama alınacaksa Hills, Virbac iyi bu konuda, onun dışında tercihim olmaz.

Sanabelle gluten, gdo, soya, mısır, buğday gibi şeyler içermiyor. Sadece düşük tahıllı olduğu için (bir tek kısır maması tahılsız) bir miktar pirinç var, pirinç de bu saydıklarıma göre çok daha iyidir, en azından sindirime biraz katkısı oluyor. Hayvanlar üzerinde deney yapmıyorlar, sitelerinde yazıyor. Bunun dışında et içeriği ve genel içerik çeşitliliği konusunda bakarsanız görürsünüz, proplan'a göre çok çok daha iyi. Piyasadaki en iyi içerikli mama diyemeyiz tabiki ama fiyatına göre baktığımızda kesinlikle başarılı bir mama. Öyle bir anda ortaya çıkan bir mama da değil, sitesinde de 60 yıllık deneyim sahibi oldukları yazıyor. Yabancı sitelerde kullanıcı yorumları da var, yani geçmişi olan bir Alman firması. Bentaş Bentonit türkiye distribütörü diye biliyorum, sitelerinde "Sanabelle Şimdi Türkiyede" diye 21 Ağustos 2021 tarihli yazıları var. Yani, yeni yeni Türkiye'ye geliyor. Gelmesi de çok iyi, o fiyat segmentinde proplan gibi mamalara bağlı kalmak zorunda kalmamış oluyoruz, mama çeşitliliği artıyor. Ben size Sanabelle tavsiye ederim. Kedinize etkisi nasıl olur deneyip görmeniz lazım, buradan biz kesin bir şey diyemeyiz. Kediden kediye etkisi farklı oluyor. İyi gelirse devam edebileceğiniz bir mamadır, iyi gelmezse başka alternatiflere bakarsınız. (Mesela Sanabelle'den sonra Bozita da bir başka alternatifiniz olabilir). Bu tarz daha iyi alternatif mamalar varken, tekrardan diyorum proplan, royal canin gibi mamalar kesinlikle "benim" ilk tercihim olamaz. Ama proplan kullanlara da niye kullanıyorsun, kullanma da diyemem, kendi tercihleri. Kedisine iyi geliyorsa isterse kullanır. Ben sadece kendi düşüncelerimi yazdım. Ben böyle düşünüyorum.

Palyaco

Sanabella her çeşidini kullandım sevmedi bizimki proplanda sevmedi

Biz proplan ve hills kullanıyoruz. Proplan somonlunun içerisinde taze et var, hills'in de uzun vadeli sonuçları çok iyi. Ben son zamanda patlayan markalardan ziyade daha bilindik, köklü markaları tercih edince içim rahat ediyor ama sanabelle kullanıp memnun olanlar da çok var. 🙏

duman_cat_world

Merhaba,
Sanabelle’den hastalık derecesinde olumsuz bir yorum görmedim. Alman malı, içerik güzel ve şeffaf. Kediniz severse pro plan’e bakmayın bile😊 Ve diş, eklem, tüy ve deri sağlığı için farklı farklı mamaları var. Sensitive -hassas- , light -kilo kontrolü- ve farklı farklı aromalı mamaları mevcut🙏

duman_cat_world

@Willy-Wonka
Sanabelle kitten petlebi'de mevcut🙏 Tren.dyol MAVİ REYON satıcısı da puanı yüksek ve güvenilir.

Gmz91910

Sanabelle i tavsiye ederim 😊

Nrydiry

Ben şuan sanabelle kullanıyorum, gayet güzel yiyor. Aynı fiyatta exclusion var, ikisinin de içerikleri çok güzel. Tek domuz yağından memnun değilim ama domuz yağının olmadığı iyi bir mama yok, mecbur alıyorum. Bence bu iki mama proplandan daha iyi, hem fiyat hem içerik açısından. Bozita da güzel ama onda galiba patates mi ne vardı, o yüzden bıraktım. Patates değil de başka bir şey olabilir. Kedimde pek severek yemiyordu ama sizinki belki sever. Onun da içeriği güzel. Bu sitede exclusion deneme paketleri var, alıp bakabilirsiniz.

Sanabelle bir anda patlamadı yıllardır olan bir mama. Gluten olmadığı için daha iyi benim gözümde. İçeriği de zengin. İlk sanabelle denerdim yaramazsa proplan denerdim ben olsam ki zaten sanabelle aldım ben de. Yavruyken diğer kedime almıştım memnundum o zaman da

Salihaylmz

İkisini de kullandım
Kedinize hangisi daha iyi gelir bilemem
Ama ben sanabelle tarafından kullanacağım
3 aydır sanabelle kullanıyoruz ve memnunuz özellikle hassas sindirimli kediler için çok iyi maması var

Willy-Wonka

Sanabelle kitten nereden temin ediyorsunuz acaba? Tren d yo l ************ güvenilir satıcı önwriniz var mıdır

Sanabelle baya methediliyormuş 😊 elimizdeki nd bittikten sonra proplan ve hills almıştık ama o zaman rotasyonumuza sanabelleyi de eklemeyi not edeceğim 😊 burası çok güzel bir platform, gerçekten bilgi sahibi oluyor insan farklı konularda 🙏