Hangi Tip Tasmayı Tercih Ediyorsunuz?

Kobe
Kobe

1635 Puan

Köpeğimle yürüyüşe çıktığımızda beni çok çekiştiyor,boyun tasması kullanıyorum ve onu durdurmak isterken zarar verirmiyim acaba diye düşünüyorum göğüsten bağlamalı tasma kullananlar acaba bu tip tasmalarla herhangi problem yaşadınız mı? tavsiye eder misiniz?


17 CEVAP

Robin
Robin

2466

Benim köpeğm de çok hareketli bir hayvan o yüzden gğüsten bağlamalı tasma kullanıyorum


Köpeklere çoğunlukla göğüs tasması önerilir. Hem çekiştirince boynunu sıkmaz. Ayrıca çekiştirmeden yürürse ve rahatsa boyun tasmasını da ilerde kullanabilirsin :)


Rammer
Rammer

1974

Bir arkadaşımın da aynı şekilde dışarı çıktığında çok hareketli olan bir köpeği var, sırf onun için göğüs tasması aldı kumaş olanlardan eğer köpeğiniz kumaş tasmayı zorlayacak kadar çekiştirmiyorsa göğüs tasmaları hareketli hayvanlar için daha iyi bir tercih


CriS
CriS

1246

Kesinlikle göğüs tasmasi almalisin.hicbi problem olmuyor aksine daha iyi


vlkn
vlkn

1751

kesinlikle göğüs tasması


slayer86
slayer86

178

Oncelikle arkadasim ufakligin cinsi nedir kilosu nedir bu cekistirmeler kucukken seni rahatsiz etmeyebilir simdilik ama eger ufaklik kucuk irk arkadaslarimizdan deilse ileride ciddi problemler yasatabilir sana kucuk irklarda egitim tasmalari bek uygun olmuyo orta irklar icin ve buyuk irklar icin mukemmel bir secim icleri kaucuklu olanlari tavsiye ederim eger buyuk irk kopege sahipseniz dogo rott pitt tarzi arkadaslarimizdan besliyorsaniz boyunluk olarak egitim tasmali var karsiyim bunlarin kullanilmasina ama unutmamak lazim onlarinda dogasina uymaliyiz gerekiyorsa artik plastikten yapilma boyun tasmalari var umarim kullanmana gerek kalmadan cekistirme huyundan bir an once vaz geçirirsin ;)


peri
peri

393

Yurumeyi ogrenmesi gerekir once ,o yüzden tasmanin bir önemi yok bence.


Nhnnn
Nhnnn

2166

göğüs tasması aldım memunum şu an


Preisner
Preisner

103118

Köpeğin iri ya da ufak olması fark etmez, göğüs tasması onu biraz daha uysallaştırır. Boyundan tasma asabi yapabiliyor, normalden daha fazla hareket etmek istiyor. Göğüs tasması almalısın kesinlikle. Takıp çıkarırken biraz zorlar başlarda ama alışırsın sonra.


yorkshia_gsd
yorkshia_gsd

103674

Boğma öneren kişi acaba köpeğin psikolojisini ya da fiziksel olarak bıraktığı hasarı biliyor mu ?


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 2017 Görüntüleme
  • 17 Cevap
  • 2 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 28478 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR