Hangi Tip Tasmayı Tercih Ediyorsunuz?

Kobe

Köpeğimle yürüyüşe çıktığımızda beni çok çekiştiyor,boyun tasması kullanıyorum ve onu durdurmak isterken zarar verirmiyim acaba diye düşünüyorum göğüsten bağlamalı tasma kullananlar acaba bu tip tasmalarla herhangi problem yaşadınız mı? tavsiye eder misiniz?

17 CEVAP

Robin

Benim köpeğm de çok hareketli bir hayvan o yüzden gğüsten bağlamalı tasma kullanıyorum

Köpeklere çoğunlukla göğüs tasması önerilir. Hem çekiştirince boynunu sıkmaz. Ayrıca çekiştirmeden yürürse ve rahatsa boyun tasmasını da ilerde kullanabilirsin :)

Rammer

Bir arkadaşımın da aynı şekilde dışarı çıktığında çok hareketli olan bir köpeği var, sırf onun için göğüs tasması aldı kumaş olanlardan eğer köpeğiniz kumaş tasmayı zorlayacak kadar çekiştirmiyorsa göğüs tasmaları hareketli hayvanlar için daha iyi bir tercih

CriS

Kesinlikle göğüs tasmasi almalisin.hicbi problem olmuyor aksine daha iyi

vlkn

kesinlikle göğüs tasması

slayer86

Oncelikle arkadasim ufakligin cinsi nedir kilosu nedir bu cekistirmeler kucukken seni rahatsiz etmeyebilir simdilik ama eger ufaklik kucuk irk arkadaslarimizdan deilse ileride ciddi problemler yasatabilir sana kucuk irklarda egitim tasmalari bek uygun olmuyo orta irklar icin ve buyuk irklar icin mukemmel bir secim icleri kaucuklu olanlari tavsiye ederim eger buyuk irk kopege sahipseniz dogo rott pitt tarzi arkadaslarimizdan besliyorsaniz boyunluk olarak egitim tasmali var karsiyim bunlarin kullanilmasina ama unutmamak lazim onlarinda dogasina uymaliyiz gerekiyorsa artik plastikten yapilma boyun tasmalari var umarim kullanmana gerek kalmadan cekistirme huyundan bir an once vaz geçirirsin ;)

peri

Yurumeyi ogrenmesi gerekir once ,o yüzden tasmanin bir önemi yok bence.

Nhnnn

göğüs tasması aldım memunum şu an

Preisner

Köpeğin iri ya da ufak olması fark etmez, göğüs tasması onu biraz daha uysallaştırır. Boyundan tasma asabi yapabiliyor, normalden daha fazla hareket etmek istiyor. Göğüs tasması almalısın kesinlikle. Takıp çıkarırken biraz zorlar başlarda ama alışırsın sonra.

yorkshia_gsd

Boğma öneren kişi acaba köpeğin psikolojisini ya da fiziksel olarak bıraktığı hasarı biliyor mu ?

Hayvist

Boğma tasma kullanmaya karşıyım. Köpeğinizi o şekilde eğitip sevmek istediğinizde boynuna parmaklarınız ve tırnaklarınız değdiğinde sizden korktuğunu göreceksiniz. Tamamen yanlış bir uygulama.

muffin

Kobe,merhaba..köpeğin kaç kilo? Küçük bir köpekse, arkadaşlara katılıyorum, göğüs tasması daha uygun olur. Ancak iri bir köpekse pek faydası olmayacaktır, internette HALTİ diye bir ağızlık araştırablirsin, eğitim için dörtdörtlük bir tasmadır.

merhaba köpeğinize zincir boğma tasma alın köpeğinizi sol tarafınıza alın üç adımda bir bekle deyip tasmayı geri çekin 20 saniye bekleyin tekrar bu şekilde devam ediniz günde 1 saatten 10 günde başarılı olursunuz bir dahada tasma kullanmaya gerek kalmaz.

Hayvist

Göğüs tasmasında tamamen onu kontrol edebilirken boyun tasmasında hızlı çekme durumunda solunumsal problemler oluşabılıyor. Ancak büyük ırklarda göğüs tasmasıyla çok enerjik, güçlü ve iri ise kontrolü sağlayamayabilirsiniz.. Bu kriterleri göz önüne alırsanız doğru seçim yapmış olursunuz.

yorkshia_gsd

birde eğitmen(miş) öneriyor burada bunu , zaten köpek ırklarında da insanları yanlış bilgilendirmeler yapmış.
site kuralları gereğince hiçbir fotoğraf koyamıyorum, kendisi bir zahmet boğma tasmanın zararları yazıp bakarsa görecektir. bile bile bu tasmayı önerende de 1 gr akıl yoktur.