Mamalara Ne Kadar Zam Gelecek Bilen Var Mı

Nrydiry

Yılbaşından sonra her şeye en az %30 zam gelecekmiş, mamalara da gelir kesin diye düşünüyorum, ona göre mama almayı planlıyorum 12 kiloluklardan. Sizce ne kadar zam gelir mamalara? Zaten çok pahalilar bu hâliyle bile, kim bilir ne kadar olacaklar..

13 CEVAP

simbakedi

acana daha dün t rendyolda 650 falandı, şimdi baktım 700-800 bandında. altın mı alıyoruz mama mı belli değil. bence imkanınız olduğu ilk vakit alın yılbaşını beklemezseniz de yararınıza. yılbaşıyla alakasız bile çok zamlanıyor mamalar

Fip tedavisi gören çocukların işi iyice zorlaştı. Ayy çok zor hepsinin hepimizin Allah yardımcısı olsun

Yat ve gezi teknesine %1 KDV uygulanırken kedi köpek mamalarının lüks tüketim sayılıp %18 KDV uygulanması hiç merhametli ve adil gelmiyor bana 😔😔 hepimiz evdeki patililerimize bir şekilde en iyisini alırız ama sokaktaki masumlar ne olacak, birçok hayvanseveri zor duruma düşürecek böyle devam ederse... 😔😔

Palyaco

Şimdiden imkanı olanlar alsın baya zam gelicek

duman_cat_world

Ben de 10 kiloluk mama stoklamayı düşünüyorum, tek kedim var, bize 5-6 ay yeter herhalde.. gerçekten bu zamlar ne ya, her şey çok pahalı enflasyonla beraber ekonomik kriz.... Allah hepimizin yardımcısı olsun kedileri geçtim biz ne yiyeceğiz...

duman_cat_world

Yaşamak bu kadar pahalı olmamalıydı....

reinefee17

Pro Plan Kitten 10 kg 600 TL ben stok yaptım 25 günde 1.5 kg mama tüketiyor 5-6 ay yeter diye düşünüyorum Pet Shopta ki görevli bütün mamalara zam geleceğini yakın zamanda açıklanacağını söyledi

NorthNight

Net bi rakam söylemek mümkün değil bence, çünkü şuan enflasyonu bile saçma sapan açıklıyorlar. Birde tüm bunların dışında fırsatçı satıcılar var. Hazır herşey zamlanıyor biraz daha arttırsak kimse anlamazcılar. Eğer imkanınız varsa şimdi beklemeden alın. Hatta kendiniz ve aileniz içinde stok yapmakta fayda görüyorum. Ben kedimin ve oğlumun ihtiyaçlarını, evdeki temizlik ve temel gıda ihtiyaçlarını mümkün mertebe alıp kenara koydum hiç değilse bir paket fazla aldım öyle diyeyim. En azından bi kaç ay sapla saman ayrılana kadar idare edecektir.

AslanPati

Daha birkaç ay önce 160₺'ye aldığım mama bugün 230₺. En azından şu KDV'yi %1'e düşürseler. Elbet bu günler de geçecek.

Miscatt

Merhaba
%18 gelmiş yılbaşından sonra %30 daha gelecekmiş. Petshopu olan arkadaşım söyledi kesin bilgi.

Gimlihanim

Ben de çok merak ediyorum nereye kadar artacak. Bir mama bulduysanız vakit kaybetmeden alın bence. Bir gün diğer günü tutmuyor malesef.

sundowndread

Daha birkaç gün önce brit premium 8 kiloluk mamayı 300tlye aldım hemen 360a çıkmış bunun üstünde de bir zam olacaksa yuh artık yani zaten her gün zam geliyor. En iyisi hemen alıp stoklamanız

blue_hpood

tanrım daha ne kadar zam gelecek? ben tükenmek üzereyim, öğrenciyim, işe giderek mama vs almaya çalışıyorum, aileme yük olmamak için. fakat yıprandım artık, yeter.