Testiste Kan

nazlitanyeri

Kedimin kısırlaştırma ameliyatı 8 gün önce yapıldı. Az evvel de testislerini yalarken yara kabuğunu koparmış sanıyorum, kanaması olmuş. Ne yapmalıyız? Testislerinde bir adet eriyen,emilebilen dikiş vardı.

6 CEVAP

simbakedi

bence veterinere bir sorun kanatmış gibi değil de yara biraz açılmış gibi geldi bana.

Nrydiry

Biz de 2-3 hafta önce kısırlaştırdık. İlk 4 gün yalamasina asssla izin vermedim, çünkü veteriner hekim öyle dedi. Sonra kontrole gittiğimizde "mükemmel, sadece kabuklanma olacak, çok sorun etmeyin, sizde yaralarda olduğu gibi o da soymak isteyecek, kabuğu kaldıracak, öyle göreceksiniz, endişelenmenize gerek yok" demişti ama zaten kabuklanma falan olmadı. Sizinki de hekimin dediği gibi büyük ihtimalle, ama biraz fazla kopmuş gibi geldi bana, 1-2 gün yine gece gündüz yalamasina izin vermeyin, geçer diye düşünüyorum. Ama engel olamazsaniz veya 1-2 gün geçmesine rağmen duzelmezse o zaman veterinerinize sorun derim.

Sinentnr

Aynısı kedimde de oldu dikişlerini yalarayak koparttı ama benimki 4 gün sonra kopartmıştı 🤦🏾‍♀️🤦🏾‍♀️ Vet dr.animalsın spreyini verdi hergün mikrop kapmasın diye temizledim 3-5 güne kapandı zaten temiz tutmaya özen göster bi sorun olacağını sanmıyorum

orhdoner

Merhaba hekiminize söyleyin kanatmış evde baticon varsa sürün enfeksiyon kapmasın çok geçmiş olsun 🙏

nazlitanyeri

👆 🆙

nazlitanyeri

👆 🆙