Kedim İle İlgili

4 aylık kedim var, 3 gün oldu daha ailemize katılalı, yatarken odamızın kapısını kapatıyoruz, evin geri kalanı onun oluyor, miyavlıyor kapıya gelip (bir süre sonra susuyor ama), kıyamayıp susmadığında kapıyı açıyorum, yaptığım yanlış değil dimi, yemeği, suyu, kumu, oyuncakları herşeyi yanında.

9 CEVAP

Alexkitty

Ama evin geri kalanı ona ilgi göstermez ki ne kadar oyuncak yemek su da verseniz onun tek odağı sizsiniz gelip kokunuzu almak ister yanınıza sokulmak ister neden kapatıyorsunuz kapınızı anlamadım gece gece yanlışlıkla bir zarar vermeyim diyorsanız bu şekilde de duygusal zarar verirsiniz yarın öbür gün bu çocuk niye agresif davranıyor diyebilirsiniz çünkü. evet yaptığınız yanlış biz evden çıkarken bile belgesel açıyoruz televizyonda evde ses olsun biz yokken bunalıp yanlız hissetmesin diye siz açın kapınızı varlığınızı hissetse bile yeter ona üzmeyin çocuğunuzu 😟

hannnngggg

yaptıgınız yanlış, kediler gizli ve kapalı olan şeylerden hoşlanmazlar cunku merak ediyorlar karıştırmak istiyorlar yapıları böyle kapınızı kapatmayın nolcak ki gelsin yanınıza yavru olduğu icin sıcaklık arıyordur

Renklipati

Kapalı kapılar her zaman ilgilerini çeker, belki odanıza gelir ama uyumaz odanızda,kendine bir yer belirler uyur kediler böyle istedikleri yerde uyur sadece Kapalı kapılardan hoşlanmaz açık bırakın en doğrusu bu birde yavru o yüzden de yanlız olmayı sevmiyor..

duman_cat_world

Tabii ki yaptığınız doğru. Hatta geceleri kapıları kapatmayın bile. Kediler kapalı kapılardan hoşlanmaz ve miyavlarlar. Kediniz yaşıyla da bir ilgisi yok, benimki 3 aylıkken bize geldi şimdi 2,5 yaşında ve bunu yapıyor hâlâ :) Ben de kapımı açık bırakmaya özen gösteriyorum, bazen yorganımın altına giriyor başımın üstünde dolaşıyor her yer onun 😋

duman_cat_world

Zaten kedili hayatın tadı tuzu budur🤗💙

NorthNight

Benim gözümde kedi=çocuk. O yüzden kapıyı kapatmayın ve kısıtlamayın. Sizinle yatsın yatağınıza çıkabilsin. Zaten sizde oda zamanla alışacaksınız. Ki zaten oyuncakları olsada kediler tek oynamayı pek sevmiyor sizin veya başka bir kedinin eşlik etmesi onların hoşuna gidiyor. Odanızda ona bi köşe ayırın bi yatak yapın. Ve en önemlisi sizi benimsemesi için ona vakit ayırın, sonuçta evinize yeni gelmiş o ortamın güvenli olduğunu hissetmesi lazım.

Eşim biraz deli yatıyor, uykusuda ağır, zarar veririm diye korkuyor o yüzden, bir daha kapatmayacağım artık o zaman, kalsın bizimle yapacak bir şey yok.

Mamasının içine kaka yapmıştı bugün, annemm kıyamam ona, hiç kızmadım temizledim mamasını kabını, yeni mama koydum, korktuğu için yapmış bunu baktım, daha da aslaa kapatmam kapıyı

Warriorsans

Bence kapınızı kapatmayın, psikolojik olarak kapalı kapılar kedilere zorluklar yaşatır. Bırakın isterse sizle yatsın isterse başka yerde ama rahat etsin. Özellikle uyumadan önce bol bol oyun oynatırsanız siz uyurken bir sorun da çıkarmayacaktır.