Kedim 6 Aylık Oldu Ne Zaman Kızgınlığı Girer

reinefee17

Kedim 4 gün önce 6 aylık oldu 15 Aralıkta kısırlaştırmayı düşünüyorum arayıp randevu almam gerekiyor sadece erkek bu arada sessiz sakin bir kedi olmasına rağmen dün geceden beri hiç durmadan yaramazlık yapıyor az önce cama bakarken yakaladım sineklik var cam tam olarak açık değil zaten şuan kızgınlığa giriyor olabilir mi ya da normal mi o beşinden önce kısırlaştırmalı mıyım

5 CEVAP

putmeinatrance

Erkek kediler cinslerine genetiklerine ve yaşam koşullarına bağlı olarak 6 ile 12 ay arasında kızgınlık dönemine girebilirler bir çok veteriner 1 yaşa doğru kısırlaştırmayı daha doğru buluyor danışın derim ben
kızgınlığa girince bariz şekilde belli oluyor bu dönemde oldukça sinirli bir ruh haline bürünen erkek kedilerde ayrıca miyavlama ve etrafa koku bırakma idrarını püskürtme belirtilerinde rastlarsınız genelde

reinefee17

Veterinerime danıştım normalde 15 Aralık'a hem parazit hem kısırlaştırma ameliyatı gerçekleştirecektir fakat korkarım şuan girdi daha erken ameliyat olabilir ama bütün belirtiler yok şuan onda belki huysuz bir günüdür bilemiyorum

Renklipati

Bende dişi kedimi 6.ayda yaptırdım kızgınlık beriltsi yoktu ara ara huysuzluk başlamıştı veteriner im vakti geldi demişti biraz daha zaman geçerse kızgınlığa girer demişti..şuan daha yeni yeni başlama aşaması olabilir bizim gibi, zaten zaman az kalmış sizinde girmeden operasyon olacak

blue_hpood

veterinerleri boş verin, internetten araştırın. bir yaşını asla beklemeyin. olgunluk vs zırva bunlar, emin olun. altı ay gayet ideal, daha fazla beklemeyin.

reinefee17

Bu ay yaptırmayı düşünüyordum zaten veteriner sordum benim korkum yaklaşık 11 gün var o arada acaba kızgınlık geçirir mi ama şimdi yazılanları okuyunca endişem geçti teşekkür ederim