İkinci Kedi

buusee

merhaba, kedim 8 saat boyunca evde tek başına kalıyor internette okuduğuma göre yavrular 4 aylığa kadar yalnız bırakılmaması gerekiyormuş benimki 2 aylık. ve gerçekten ihmal ettiğimi düşünüyorum sıkıldığı aşırı belli bir yere oturup ruh gibi etrafı izliyor veya boş boş bakıyor çok üzülüyorum bir sıkıntısı mı var acaba diye, sıkılmasını önlemek için 2. bir kedi sahiplenmek istiyoruz mesela kedim dişi karşı cinsten mi almalıyız yoksa eşcinstenmi, alışma süreci vs. nasıl olur veya şöylede sorabilirim ikinci bir kediye gerek varmıdır onun için hangisi daha iyi olur sizce

1 CEVAP

orhdoner

Merhaba ikinci kedi her zaman daha iyidir canları sıkılmıyor oyun arkadaşı oluyor ama tabiki maliyet masraf iki katına çıkıyor böyle durumda bunj da göz aradı etmeyin. Dişi ve erkek kedi genelllikle daha iyi anlaşıyorlar ama tabi iki dişinin de anlaştığı oluyor. Yani karşı cinsten alırsanız bence daha iyi olur benim de bir dişi bir erkek kedim var iyi anlaşıyorlar. Dişi kedinizi 6.aya geldiği zaman kilosu da müsait olursa kısırlaştırın mutlaka ben de öyle yaptım stres olmadan kızgınlığa girmeden yapılması daha iyi oluyor. Şimdiden hayırlı olsun Allah sağlıklı uzun ömürler versin inşallah 🙏❤️