Kedi Cikoltali Kek Yedi..

KubraBilgin

Resimde gösterdigim gibi orayi yedi cikolta zehirli oldugnu biliom sorun olur mu bu kucuk yeri yedi tek:(

5 CEVAP

Gimlihanim

Sürekli yemiyorsa tek seferden bir şey olacağını sanmıyorum. Afiyet olsun bu seferlik minnoşa 😊

Aliye87

Merhaba,
Kedimi sahiplenmeden önce kaldığımız tatil yerinde onun yiyebileceği bir yiyeceğimiz yoktu. Aç olduğu belliydi. O esnada yeğenimin bitter çikolatalı keklerinden birkaç tane götürmüştü. "İlginç bilgiler" adı altında, çikolatanın, kedileri öldürdüğüne dair bir bilgiye hepimiz denk gelmişizdir. O an o bilgi geldi aklıma ve ona bir şey olacağından korktum. Bünyesine bir zararı oldu mu içten bilmiyorum, ama halinden olumsuz bir şey yansımadı dışarı kesinlikle. Gayet sağlıklı ve dinçti. Ancak birçok veterinerin de dediği gibi, çikolata kediler için toksik. Yediği miktar fazla değil (benim kedim daha çok yemişti, hem de bitter olarak), inşallah bir şey olmaz. Durumunu takip edin ya da içiniz rahat etmezse bir veterinerden yardım alın.

Lils

1 seferden bir şey olmaz.

AslanPati

Bence 1 kere yemekten bir şey olmaz ama kediler için çikolata zararlı diye biliyorum. Benim kedim de biz görmeden kakaolu puding yemişti.

Cubik

Bikereden bişey olmaz ama bundan sonra vermemeye çok dikkat edin lütfen. Afiyet olsun kedinize