Kedi Kızgınlığında

Sunshineeee

Kedim kızgınlıkta ve bildiğiniz üzere acı çeker gibi miyavlıyor. YouTube de kediyi sakinleştirmek için bir şeylere baktığımda kuyruğunun oraya bastırın fln diyor bu zararlı mı yapılması mı gerek yapılmaması mı bilenler yazarsa sevinriim

6 CEVAP

simbakedi

yapmayın kızgınlıgı gecince kısırlastırın. enerjisi bitene kadar oyun oynatmaya calısın

blue_hpood

kediniz erkekse hemen kısırlaştırın, dişi ise kızgınlığı biter bitmez kısırlaştırın. kuyruğuna bastırmak, şöyle böyle gibi saçma yöntemlerden uzak durun.

blue_hpood

şu an yapabileceğiniz en iyi şey, enerjisini başka yönlere çekmek falat içgüdüsel ve hormonal bir durum olduğu için çok zor. maalesef idare etmeye çalışacaksınız, kolay gelsin.

Lils

Sakinleştirmek için yapılan bu tarz şeyler kedinin psikolojisini ve sizinle ilişkisini kötü etkiler yapmayın.

Sunshineeee

*Kedim dişi kızgınlığı bitsin kısırlaştıracağım ztn ama onu acı çeker gibi görmek beni üzdüğünden dolayı sizlerden fikir almak istedim teşekkür ederim *

NorthNight

O bölgede sinire bir baskı durumu söz konusu, bastırıldığında cinsel ilişki gibi algılayıp o tarzda miyavlıyor ve yerde yuvarlanıyor dişi kediler. Ama yapmanızı önermem çünkü onu yapınca kedi rahatladı kızgınlıktan çıktı diye bir olay yok. Kızgınlık gün olarak tamamlanmadıkça miyavlama vs durumları geçmiyor. Çünkü o hareket fiziksel bi etki, hormonal durumu değiştirmiyor.