Enjeksiyon Yarası

buusracikk

Arkadaşlar kedim ishal tedavisi görürken 2 gün üst üste antibiyotik iğne yapıldı ense kısmından. Kedim 1 2 gündür orayı kaşıyordu dış parazit zamanları geldi onun içindir diye düşündüm önemsemedim. Biraz önce severken elime geldi küçük bir yer sadece kabuk bağlamış. Fotoğrafını çekecektim ama durmuyor kedim. Önemli midir sizce bu?

7 CEVAP

NorthNight

Enjeksiyon sırasında hareket ettiyse iğne girerken veya çıkarken zedelenmiş olabilir. Bir kaç gün takip edin, elle/gözle. İlerleme veya iyileşme durumuna bakın. Ona göre veterinere danışabilirsiniz.

orhdoner

Merhaba çok geçmiş olsun öncelikle bizde de olmuştu daha sonra kabuk düştü iyileşti sizde de öyle olur bence Allah şifa versin 🙏❤️

buusracikk

Hareket etmedi ama iğneyi yaptıktan sonra ovuşturmadı veteriner ilaç dağılmadı demek ki. Umarım düzelir teşekkür ederim cevaplarınız için 🥰

Warriorsans

Bir sorun olacağını sanmıyorum ama kedinizin çok kaşımasına izin vermeyin kabuğu kaldırıp yarayı büyütmesin

Anonymus297519

Merhaba ben enjeksiyon yarası olunca terramicyn deri kremi sürüyorum yumuşayıp kabuk düşüyor ve hızlı iyileşiyor

0KelviN

Benim kedicağızımın da başına geldi bu olay. Başta yere dökülen bir şey yapıştı ve orayı kaşıyarak yara yaptı sandım. Temizleyip geçer diye pek üstüne düşmedim. Geçmeyince ve orayı sürekli kaşıyarak yara yapıp kanatınca veterinere götürdüm enjeksiyon sonrasında böyle lezyonların oluşmasının normal olduğunu söyledi. Bir krem uyguladı ve günde 1 kere benim de uygulamamı istedi. Dilerseniz ismini paylaşabilirim. Eczanelerde satılıyor, iltihaplı ve ya çizik kesik vesaireli deri vakalarında kullanıldığı yazıyor prospektüsünde.

buusracikk

Cevabınız için teşekkür ederim. İshal tedavisinden sonra eve getirdiğimde deli gibi o bölgeyi kaşıyordu huylandığını düşündüm başta. Sanırım yara yaptı daha sonra da kabuk bağladı şuan açık yara yok kabuk bağlamış kaşımıyor da. Pazartesi gunu kontrole götüreceğim ikisini de gittiğimde sorarım veterinere